1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

אמרתם 'קורונה' אתם עלולים להילקח למאסר

כזה עוד לא שמעתם. ישנה מדינה בגלובוס שבה נאסר על התושבים לומר את המילה 'קורונה', ויתירה מכך אסור להם להתמגן ולצאת לרחובות עם מסכות וכפפות וכדומה | העבריין צפוי למאסר 

קובי בורנשטיין, ו' ניסן תש"פ 31/03/2020 22:12

מדינה דיקטטורית אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

בעוד הקורונה מתפשטת בעולם, יש מדינה שבה השימוש במילה קורונה עלול להוביל למאסר, על התושבים אסור להתמגן, ורובם כלל לא שמעו על הוירוס.

נשמע אבסורדי? ובכן, טורקמניסטן - דיקטטורה במסווה של מדינה דמוקרטית, אסרה על התושבים לצאת מהבתים עם מסיכות ואך אסרה על השימוש במילה "קורונה". כך דיווחה רשת RSF.

על פי הדיווח, שוטרים סמויים המסתובבים ברחובות, עוצרים אזרחים המסתובבים עם מסיכות או ביגוד מגן, וכלי התקשורת הוזהרו משימוש במילה וירוס קורונה. גם אזרחים שידברו בינם לבין עצמם על הוירוס מסתכנים במעצר, והמילה 'קורונה' נמחקה מעלוני ההסברה שהופצו ברחבי המדינה. לפי המידע הרשמי שמספקת המדינה אין בה אפילו חולה קורונה אחד.

ג׳ין קווליר מארגון החדשות העולמי Reporters Without Borders, אמרה כי "הרשויות במדינה בהחלט פועלים בהתאם למוניטין שלהם ואימצו שיטה רדיקלית של הכחדת כל מידע בנוגע לווירוס. ההכחשה הזו לא רק מסכנת את האזרחים אלא גם מחזקת את הרודנות של הממשל. אנחנו מפצירים בקהילה הבינלאומי להגיב ולמחות על הפרת זכויות האדם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;