1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

פרוש למען המשרתים החרדים: "לאשר להם חל"ת"

נופלים בין הכיסאות: מתנדבי השירות האזרחי החרדים שעובדים במקביל בעבודות שונות – אינם זכאים לדמי אבטלה למרות שהוצאו לחל"ת • סגן שר החינוך פועל על מנת לתקן את העוול

אברמי פרלשטיין, ז' ניסן תש"פ 01/04/2020 16:48

משבר הקורונה פרוש פרוש צילום: הדס פרוש / פלאש 90

סגן שר החינוך מאיר פרוש למען המשרתים החרדים בשירות האזרחי: בעקבות תלונות שהצטברו בלשכתו של פרוש בשמם של עשרות מתנדבים חרדים בשירות, פנה סגן השר למנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר.

מדובר במתנדבים שעובדים במקביל לשירות אותו הם מבצעים בעבודות שונות, והוצאו כעת לחל"ת בעקבות משבר הקורונה. המתנדבים גילו לתדהמתם כי מאחר והם מבצעים שירות אזרחי במקביל לעבותם, הם אינם זכאים לדמי אבטלה.

"הגיעה אלי פניה בשם רבים המשרתים בשירות אזרחי אודות הנושא שבנדון כדלהלן: בשירות האזרחי הייחודי למגזר החרדי שמופעל ע"י גוף הנקרא 'חברים', משרתים עשרות חרדים המבצעים פעילות התנדבותית יום יומית בזרועות ממשלתיות שונות, כגון: ביטחון, פנים, משטרה, שב"ס ועוד. כמו"כ, רבים מאד תורמים לחברה הישראלית בגופים כמו רלב"ד, בתי חולים וארגוני בריאות והצלה.

רוב רובם של המתנדבים בשירות האזרחי מחלקים את זמנם בין הפעילות בארגון לבין עבודה מפרנסת, כאשר הגמלה שהם מקבלים עבור השירות זניחה ועומדת על כאלף שקלים בחודש בלבד", פותח פרווש את מכתבו.

הוא מסביר כי "עם פרוץ מגפת הקורונה, הוצאו מועסקים רבים מאד לחל"ת וביניהם גם אותם שכירים שבמקביל גם מתנדבים בשירות האזרחי. אלא, שבניגוד לשאר האזרחים הזכאים לדמי אבטלה, נדהמו לקבל תשובה שלילית בנימוק שהם בני שירות אזרחי ואינם זכאים לדמי אבטלה".

"חשוב לציין, שמדובר בעשרות משפחות עם ילדים שעומדות בפני שוקת שבורה לקראת חג הפסח ואין בידן מאומה להוצאות החג. אני סבור, שמן הראוי לסייע לאותן משפחות שנקלעו למצוקה כלכלית חמורה, לכל הפחות באישור דמי האבטלה ליוצאים לחל"ת", מציין פרוש.

"אבקשך בכל לשון של בקשה, לבחון את הדברים בשימת לב, ולאשר דמי אבטלה למשרתים בשירות אזרחי שיצאו לחל"ת ממקומות העבודה שלהם, וזאת לאור העובדה שחג הפסח מתקרב והמצב הכלכלי של אותן משפחות רק הולך ונעשה קשה יותר", מסכם פרוש את פנייתו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שירות רציני  

    משרת נאמן

  2. עוד סיבה לא לעשות את השירות המטופש הזה  

    בלנגה