1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בני גנץ מודה: ייתכן שזהו סופי הפוליטי

על רקע המשבר הקשה שפוקד את ישראל - יו"ר חוסן לישראל ויו"ר הכנסת הזמני בני גנץ בפוסט אישי בו הוא מפרט מה דחף אותו לעשות את הצעד הכי דרמטי שנראה פה במערכת הפוליטית בשנה האחרונה ולפרק את כחול לבן

ארי קלמן, ח' ניסן תש"פ 02/04/2020 10:20

לאחר הפירוק יו"ר כחול לבן בני גנץ יו"ר כחול לבן בני גנץ צילום: תומר נויברג, פלאש 90

"יש לי תחושה שאתם כועסים ומאוכזבים ממני. התחושה כואבת אבל מובנת. אני מבקש להסביר", כך פתח חבר הכנסת בני גנץ הודעה ששיגר בימים האחרונים לחבריו בקבוצה פנימית, בו הוא מנסה להסביר את המהפך הפוליטי שהוביל לפירוק מפלגת כחול לבן ולכניסתו לקואליצית נתניהו.

גנץ מסביר: "לא הייתה אופציה לממשלת מיעוט, לא הייתי מוכן להעמיד את החברה בישראל לבחירות רביעות״, וכן לדבריו, ״פריז פוליטי מעולם לא היה בישראל וגם היה משאיר את נתניהו לבד בממשלה".

עוד כתב יו"ר הכנסת הזמני גנץ לחבריו, והאשים את שותפיו לשעבר, "תכירו שאני יודע שיאיר (לפיד) ובוגי (יעלון) חתמו בינהם ומאחורי גבי, על פרישה משותפת מספר ימים לפני כן״, שהוא מציין גם כי ״עד רבע שעה לפני הבצבעה עוד הצעתי להם שיתחייבו לכל מהלך איתי לכל אופציה ולכן תפקיד היו״ר יהיה אצלי עד להגעה לפתרון וכי אני רוצה שמאיר כהן יהיה היו״ר".

עוד הוא הוסיף, "תכירו שרוב תומכי כחול לבן חשבו שצריך להיכנס לבד ובלבד שנשמור את תיק המשפטים אצלינו וכך זה יהיה״, שהוא מסכם: ״אז אני מבין ללב מאוכזביי אבל תסריט המציאות, שהוא מאתגר יותר מבית הקלפים, לפעול על פי דרכי".

יו״ר כחול לבן, שהצטרף רק לפני כשנה למערכת הפוליטית, לא שלל אפשרות שזהו סופו הפוליטי. "ואם זהו סופי הפוליטי, אבל אשרת נכונה את מדינת ישראל אז עשיתי משהו", אמר, "לסיכום עת צרה היא לישראל ולעולם ואני לא מוכן לעמיד מנגד ולעסוק בסיפור של אתמול".

על שותפיו לשעבר יעלון ולפיד אומר גנץ, ״"איר ובוגי - אנשים רואיים שיהוו משקולת מצערת הן למנהיגות שלי ובעיקרון לחופש התמרון הפוליטי שתמיד נדרש ובעת הזו נדרש שבעתיים. אני לא אלכלך עליהן ואשמור על ממלכתיות מול למרות מה שאני יודע".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ערב רב  

  מאיר -עברי אנכי

  • בקצב הזה הממשלה הבאה תהיה דוברת ערבית (ל”ת)


 2. תכלס' מסכן אבל יצא מלך  (ל”ת)


 3. אני התפלאתי בהתחלה למה הוא התחבר ליאיר לפיד וברור היה לי שהם צריכים להיפרד מיד.  (ל”ת)


 4. לעולם לא נשמע מליצמן או גפני משפט כזה.  (ל”ת)

  שריר

 5. רק עכשיו אתה יודע את הפרצוף האמיתי של לפיד בדיוק כמו האבא שונא ועוקר ישראל  (ל”ת)

  אוהב ישראל

 6. חזרתי בתשובה  

  יגאל

 7. רק לא ביבי  


 8. בני גנץ , עד כמה נמוך בן אדם יכול להגיע  

  חקי חיון

 9. סוף דרכו הפוליטית של גנץ - לא רחוק  

  אלימלך זורקין

 10. חרדים זה סופכם. בני ברק היא סדום והיא מתהפכת עליכם  (ל”ת)

  אלוהים מת בשואה ומת שוב עכשיו