1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

ביוזמת מאוחדת: אלו ההנחיות לשימוש ב'אקמולי' בפסח

לאור המחסור בתרופה סירופ אקמולי לילדים כשר לפסח פנתה מאוחדת לועד הכשרות בד"ץ העדה החרדית אשר הוציאה הנחיה  הלכתית לציבור • מחלקת הרוקחות של  מאוחדת זיהתה את המחסור ומנהל המגזר החרדי במאוחדת הרב ברים  יזם פניה לועד הכשרות של העדה החרדית •  לאחר התייעצות עם הרב פנחס בינדר יו"ר מח' חומרי גלם ניתנו ההנחיות הברורות של רבני הבד"ץ בידיעה שלפניכם

כתבה מקודמת, ח' ניסן תש"פ 02/04/2020 12:32

תרופה תרופה צילום: pixsabay

עדות לשיתוף הפעולה הפורה של מאוחדת עם הרבנים ניתן לראות גם בעובדה הבאה. בימים האחרונים התגלה מחסור חמור של סירופ אקמולי כשר לפסח בשוק. לאור החשש שאנשים יימנעו מלתת לילדיהם הזקוקים לכך את התרופה, ריכזה מנהלת תחום הרוקחות במאוחדת גב' ש' אלמקייס יחד עם מנהל המגזר החרדי הארצי במאוחדת הרב משה ברים פניה לוועד הכשרות של בד"ץ העדה החרדית, על מנת לקבל התייחסות רשמית והנחיה הלכתית לגבי השימוש בתרופה לשיכוך הכאב והורדת החום לילדים.

לאחר פניה ודיון מול הרב פנחס בינדר  יו"ר מחלקת חומרי גלם של וועד הכשרות שע"י בד"ץ  העדה החרדית והתיעצות עם רבני וועד הכשרות שיגרו רבני  ועד הכשרות הודעה להנחיה לציבור שבה נכתב:

ילדים הזקוקים ל'אקמולי סירופ' בימי הפסח ואין בידם להשיג, וקשה להם לקחת טיפות אופטלגין המאושר לפסח, עפ"י הוראות הרבנים יש להתייעץ עם הרוקח לבדוק  לקחת כדורים ולרסקם עד דק ולערב עם מי סוכר או מיץ ענבים וכדומה, ישנם תרופות שאסור לרסקן, ויש להיוועץ עם רופא על כך.

מי שבכל זאת זקוק באופן חיוני לרפואה ל"סירופ אקמולי" ואין לו אפשרות הנ"ל, חייב להשתמש גם בתרופות שאינם מאושרים".

מנהל המגזר החרדי הארצי הרב משה ברים אמר כי "מאוחדת, כמובילה בציבור החרדי, מצויה בקשר מתמיד עם הרבנים וזאת על מנת להתאים ככל הניתן את השירות ללקוחות. לכן ראינו לנכון להציף את הבעיה ולטפל בה, בגלל הדרישה הגדולה שיש לאקמולי סירופ שהיה יחיד עם הכשר לפסח, ואנו שמחים לבשר לציבור על הפתרונות ההלכתיים שהתקבלו במכתב רשמי מועד הכשרות לאור פנייתנו".

הרוקחת הראשית של מאוחדת גב' ש' אלמקייס מדגישה כי יש להתייעץ עם הרוקחים לגבי ריסוק תרופות בכל מקרה לגופו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;