1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

גנץ נפגש עם ראש הממשלה שנמצא בבידוד

במאמץ להקים ממשלת אחדות, נפגשו ביום שישי בסמוך לשבת ראש הממשלה נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ. בסיום הפגישה הבהירו השניים כי הושגה התקדמות

ארי קלמן, י' ניסן תש"פ 04/04/2020 19:54

"הושגו הבנות" בני גנץ/בנימין נתניהו בני גנץ/בנימין נתניהו צילום: גילי יערי/גדעון מרקוביץ, פלאש 90

דקות קודם כניסת השבת ולמרות שראש הממשלה שוהה בבידוד, הוא קיים פגישה נוספת עם יו"ר כחול לבן בני גנץ במסגרת המאמצים לגיבוש הסכם ולהקמת ממשלת חירום עוד קודם חג הפסח. על פי הדיווח, הצדדים הגיעו להבנות אך יש חילוקי דעות שעדיין נותרו.

בהודעה משותפת ששיגרו מטעם הליכוד וכחול לבן נמסר: "נתניהו וגנץ נפגשו במטרה לקדם את המשא ומתן להקמת ממשלת חירום לאומית. השיחה התקיימה באווירה עניינית וטובה והושגו בה הבנות והתקדמויות. השניים הנחו את צוותי המשא ומתן לנסות ולהביא בהקדם האפשרי לסיכומים שיאפשרו הסכם קואליציוני בין כחול לבן לליכוד".

בנוסף, קודם השבת כתב יושב ראש כחול לבן בני גנץ פוסט ברשת הפייסבוק בו הוא עדכן על המו"מ: "מאז קבלת המנדט אני עוסק בדבר אחד - הקמת ממשלת חירום לאומית שתילחם בקורונה, תשמור על הדמוקרטיה בישראל, תסייע לכלכלה בדגש על העצמאים והמפוטרים ותוציא את ישראל לדרך חדשה ומאוחדת".

"נכון להיום", עדכן גנץ, "ניתן לומר שהגענו להסכמות ברוב הנושאים שיבטיחו בראש ובראשונה את שמירת החוק ושלטון החוק. רוב הדברים הבשילו לכדי סיכום ואני יכול להבטיח לכם שלא יהיה אדם אחד במדינה שלא ירגיש את השינוי לאחר שניכנס לממשלה. יחד עם זאת, ישנם מספר נושאים מהותיים וקריטיים שנמצאים בדיונים. לנוכח גודל השעה, ברור לכולנו שאין אלטרנטיבה אחרת לאף אחד מהצדדים ולמדינת ישראל דרושה ממשלה".

גנץ עקץ את שותפיו לשעבר יעלון ולפיד והוסיף: "כולם מבינים שרק ממשלת חירום לאומית תציל את ישראל ותוציא אותה מהבוץ הכלכלי שמחכה לכולנו אחרי שנתגבר בכוחות מאוחדים על נגיף הקורונה. בימים אלו, עלינו להיכנס תחת האלונקה הלאומית ולהילחם בקורונה תוך עין פקוחה לאתגרי הביטחון השוטפים".

עוד כתב גנץ, "אני יודע שכמה ימים לפני ליל הסדר ישנה תחושה של חוסר ודאות, אבל אני יכול להבטיח לכם שאני עושה את הכל אבל הכל כדי שנקבל פה ממשלה טובה ויציבה, במקום בחירות רביעיות שיעלו מיליארדי שקלים שפשוט אין למדינה להוציא. לא נוותר על עקרונותינו, אבל נעשה הכל כדי שזה יקרה לטובה ובמהרה- כי עת צרה היא".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.