1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

בשבת: הרבנית הישישה מצאנז הלכה לעולמה

הרבנית הישישה חיה נחמה הלברשטאם ע"ה, אלמנת האדמו"ר בעל ה'שפע חיים' מצאנז זצ"ל, הלכה לעולמה. אבל כבד בכל ריכוזי חסידות צאנז 

משה ויסברג, י' ניסן תש"פ 04/04/2020 21:48

אבל כבד הרבי מצאנז קלויזנבורג זצ"ל הרבי מצאנז קלויזנבורג זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: בשבת נפטרה הרבנית הישישה והצדקנית מרת חיה נחמה הלברשטאם ע"ה, אשת האדמו"ר בעל ה'שפע חיים' מצאנז זצ"ל ואמו של האדמו"ר מצאנז והאדמו"ר מצאנז קלויזנבורג והיא בת 96 בפטירתה. 

הרבנית שמתגוררת ביוניון סיטי שבארה"ב חלתה בשנים האחרונות אך בימים האחרונים הדרדר מצבה בגלל מגיפת הקורונה, בחסידות צאנז שהודיעו על פטירתה מציינים כי הדיווח על פטירתה הגיע מהמרכז הרפואי בניו ג'רזי למרכז הרפואי צאנז לניאדו בנתניה. 

בארה"ב שלאחר השואה נישאה לבעלה בעל ה'שפע חיים' מצאנז זצ"ל שאיבד את כל משפחתו, הרבנית הייתה בתו של הגאון הצדיק רבי שמואל דוד אונגר זצ"ל גאב"ד נייטרא.  

כשנישאה לרבי זצ"ל הוא היה בן 46 לאחר שאיבד בשואה 11 ילדים והוא הייתה בת 29 לאחר ששרדה לבד השואה. כשהציעו לה השידוך רצתה מאד לזכות להיות אשת איש קדוש אך היססה מאד בשל פער הגילאים ואז האדמו"ר מצאנז הבטיח שיחתן יחד עמה את כל ילדיהם. מה שאכן התרחש בפועל.

החתונה התקיימה בערב שבת קודש פרשת שופטים ו' באלול תש"ז בישיבת נייטרא ששכנה אז בסאמערוועל שבניו גרז'י כאשר סעודת החתונה הייתה בליל שבת קודש כאשר ערך האדמו"ר זי"ע את שולחנו הטהור ברוב עם.

חסידי צאנז מספרים על ההכנעה שלה לרבי בצורה מופלאה, היא הייתה נזהרת מאד שלא להפריע לו בעבודת הקודש גם כשהייתה מטופלת בילדים קטנים, מעולם לא הטרידה אותו אם לא לצורך.

הרבנית ע"ה הותירה אחריה דורות ישרים מבורכים, בניה: האדמו"רים מצאנז וצאנז קלויזנבורג, ובנותיה, הרבנית מזוועהיל מארה"ב אשת האדמו"ר זצ"ל, הרבנית וייס מירושלים אשת הגר"ד, הרבנית שפירא מבני ברק אשת הגרא"ד, הרבנית פריזנט מארה"ב אשת הגרש"י מצאנז זוועהיל, והרבנית מוטצען מפתח תקווה אשת הגרא"פ רב קרית הבעל שם טוב.  

תהא נשמתה צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יום מיוחד  


 2. ליתר דיוק  

  .

 3. איפה הלוויה? קורונה? בקיצור סיפור  (ל”ת)

  מנחם

 4. אוי גיוועלד, עצובים ושבורים, ושם אישה גדולה.. גדולה מאוד, חבל על דאבדין...  (ל”ת)

  משה מילר

 5. למה אתם לא מפרסמים תמונה פורטרט מהרבנית?  (ל”ת)


 6. האם היה למנוחה זקן לבן?