1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

בגלל הקורונה: תביעה בסך 180 מיליארד נגד סין

מבול התביעות נגד סין נמשך. וכעת מדובר בעמותת זכויות אדם שתובעת סכום עתק מהמעצמה שאחראית לכל הסחרור בו אנו נמצאים בימים אלה שסופו לא נראה באופק, ובינתיים לצד משפחות שמתרסקות מיגון ומשכול, גם משבר כלכלי ממיט אסון 

משה פריד, י"א ניסן תש"פ 05/04/2020 11:22

שטרות כסף שטרות כסף צילום: דוברות המשטרה

התביעות לא נגמרות - תביעה נוספת בסך 180 מיליארד שקל נגד סין.

העמותה FREEDOM WATCH העוסקת בזכויות אדם וכן בעל מסעדה שנפגעה כתוצאה מהנגיף ואדם שחלה בנגיף הגישו תביעה לבית המשפט המחוזי בירושלים בסך של 180 מיליארד שקל.

במסגרת הבקשה נטען כי מדובר בתובענה אזרחית נזיקית שמוגשת בשם המבקשים ובשם אזרחי ותושבי מדינת ישראל ובעלי עסקים במדינה שנפגעו בצורה קשה כתוצאה מנגיף הקורונה.

עורכי הדין שמנהלים את התביעה אומרים כי "סין הסתירה והתרשלה מלדווח בזמן אמת לארגון הבריאות העולמי ולמדינות השונות בדבר התפרצות הנגיף והמגיפה שהוא חולל, הסתירו למשך זמן את עובדת שחרורו של הנגיף לאוויר העולם והפצתו. רק בחלוף זמן יקר נקטו הרשויות בסין בצעדים מחמירים של הסגר ובידוד".

הארגון שמנהל את התביעה סיפר כי הגישו תביעה גם לבית הדין הבינלאומי בהאג בנוגע להתפרצות הקורונה.

לפני מספר ימים פורסם כי גם בארה"ב הוגשה בקשה לייצוגית על ידי Freedom Watch נגד הממשל הסיני בשל משבר הקורונה.

יש לציין כי למרות כל הקונספירציות, כרגע אין אינדיקציה מאומתת כיצד נוצר הנגיף והאם אכן סין אחראית להתפשטותו.

לפני מספר ימים, פרסמנו כאן ב'בחדרי חרדים' על אודות תביעה ייצוגית אחרת שהוגשה נגד סין על ידי עמותת הרצליה למען תושביה בסך של 100 מיליארד שקל.

העמותה טענה באמצעות ד"ר שמואל סעדיה ועו"ד עמית המפל כי הם מבקשים לייצג את כל אזרחי ישראל שנפגעו לטענתם מהתנהלותה הרשלנית לכאורה של סין בטיפול בקורונה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מחפשים כותרות  

    נתי