1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

בעקבות משבר הקורונה: ירידה של 64% בצריכת בנזין

משרד האנרגיה מעדכן על צניחה היסטורית בכמויות השימוש בדלק בשל הקורונה ומגבלות התנועה

אלי שלזינגר, י"א ניסן תש"פ 05/04/2020 13:41

עושים היסטוריה צילום אילוסטרציה: אורן נחשון, פלאש 90 אורן נחשון, פלאש 90

משרד האנרגיה מפרסם היום את אומדן נתוני צריכת הדלקים בישראל לחודש מרץ, מהם עולה כי בחודש שעבר נרשמה ירידה בצריכת הבנזין, הסולר והדלק הסילוני.

בשליש האחרון של חודש מרץ צנחה צריכת הבנזין במשק הישראלי בכ-64% ביחס לתקופה המקבילה בשגרה אשתקד. בכלל, בחודש מרץ כולו צריכת הבנזין הייתה נמוכה בכ-26% ביחס לחודש מרץ 2019, כך עולה מנתוני מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה.

נתוני צריכת הסולר מצביעים גם הם על הקטנה בצריכת המשק הישראלי: בשליש האחרון של חודש מרץ ירדה צריכת הסולר בכ-40% לעומת תקופות מקבילות. בחודש מרץ כולו צריכת הסולר הייתה נמוכה בכ-13% ביחס למרץ 2019.

הירידה הגדולה ביותר בצריכה נרשמה בדלק הסילוני (דס"ל), שם, בעקבות הפסקה כמעט מוחלטת של טיסות, בשליש האחרון של החודש צנחה צריכת הדס"ל בכ-81% ביחס לתקופה המקבילה בשגרה אשתקד. בכל חודש מרץ צריכת הדס"ל הייתה נמוכה בכ-58% ביחס לחודש מרץ 2019.

במשרד האנרגיה מציינים שאומדן הירידה בצריכה, בהשוואה לתקופה מקבילה בשגרה לפני שנה, היא לאור הגבלת התנועה במרחב הציבורי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, שבאה לידי ביטוי בעיקר בשליש האחרון של חודש מרץ. ההגבלות הביאו לכך שרוב הציבור בישראל נשאר בבית והוא ממעט להשתמש בתחבורה פרטית או ציבורית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.