1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

פייק ניוז: התחזו לעובדי משרד הבריאות והבהילו אזרחים

תושבים מתל אביב, פתח תקווה, כפר סבא וחיפה נחקרו ביחידת הסייבר של להב 433 בחשד ששלחו בימים האחרונים הודעות "פייק ניוז" לפיהם על מקבלי ההודעות להיכנס לבידוד

אלי שלזינגר, י"א ניסן תש"פ 05/04/2020 16:40

משעמם בבידוד אילוסטרציה (דוברות המשטרה) דוברות המשטרה

יחידת הסייבר בלהב 433 של המשטרה, סיימה חקירתם של 4 חשודים תושבי תל אביב, פתח תקווה, כפר סבא וחיפה בחשד ששלחו בימים האחרונים (באירועים שונים) הודעות "פייק ניוז" לפיהם על מקבלי ההודעות להיכנס לבידוד ולא, יוטלו עליהם קנסות.

על פי החשד, החשודים עשו שימוש במספר לא מזוהה ושלחו את ההודעות תוך שהם מתחזים לנציגי שירות משרד הבריאות ובכך גרמו לבהלה בקרב מקבלי ההודעות, קרוביהם והסובבים אותם.

בתום החקירה, בימים הקרובים יועברו התיקים לעיון במחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, המרכזת במשרד המשפטים את כל הטיפול בפרסומי כזב בנוגע למאבק בנגיף הקורונה, וזאת לצורך החלטה על המשך ההליך הפלילי.

במשטרה מזהים בימים האחרונים הפצת הודעות כזב הנשלחות על ידי אזרחים לקרובי משפחתם, מכרים נוספים ואזרחים שונים, הודעות הנחזות להודעות רשמיות מטעם הגורמים הרלוונטיים. "מדובר במעשה שגורם ללחץ, בלבול וחרדה בקרב מקבלי ההודעות עד שאלה פונים לרשויות לברור, דבר המכביד גם כך על הרשויות השונות בפעילות השוטפת בתקופה כה רגישה. הגופים השונים נאלצים לתת מענה לעשרות פניות של אזרחים מודאגים שלא לצורך".

הפצת הודעות שווא, עשויות להעלות לכדי עבירה פלילית ואף משום ביצוע עוולה אזרחית כלפי נשוא הידיעה הכוזבת. משטרת ישראל תפעל בנחישות מתוך כוונה למצות את החקירה כלפי כל מי שייבחר להפיץ הודעות שקריות שיש בהן להונות ולזרוע בהלה בקרב הציבור הרחב או לבצע עבירות פליליות אחרות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;