1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

ארדן יוזם: קנסות למסתננים - מכספי הפקדון

בכדי להשליט סדר באזורי המסתננים שאינם נשמעים להנחיות הקורונה ומסכנים את כולם, פנה השר ארדן לשר דרעי כדי שיסייע לקדם חקיקה דחופה שתאפשר גביית קנסות ממסתננים, באמצעות קיזוז כספי מתוך הפיקדון שצברו

אלי שלזינגר, י"א ניסן תש"פ 05/04/2020 18:06

פנה לדרעי אריה דרעי וגלעד ארדן אריה דרעי וגלעד ארדן צילום: הדס פרוש, פלאש90

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פנה הבוקר לשר הפנים אריה דרעי בבקשה לקדם חקיקה דחופה, שתאפשר לקזז את הקנסות שנרשמו למסתננים על הפרת הוראות משרד הבריאות, מכספי הפיקדון שלהם.

כיום ישנו קושי בגביית הקנסות שנותנת המשטרה למסתננים על אי עמידה בהוראות משרד הבריאות, מסיבות שונות כגון קושי באיתורם לצורך הגבייה, העובדה שאין להם פעמים רבות כתובת קבועה או תעודת זהות ועוד.

לאחרונה, הוחלט במשרד הפנים לאפשר למסתננים שפוטרו או הוצאו לחל"ת בשל משבר הקורונה, לפדות כספים מתוך חשבונות הפיקדון שלהם לצרכי קיום בימים אלה, ומשרד הפנים מקדם תיקון חקיקה שיאפשר ביצוע מהלך כזה. לפיכך, פנה השר לביטחון הפנים הבוקר למשרד הפנים וביקש לשלב בתיקון גם את האפשרות לקזז מהפיקדון קנסות שהוטלו על המסתננים, על מנת לחזק את ההרתעה ולהגביר את עמידת אוכלוסיית המסתננים בהנחיות משרד הבריאות.

השר ארדן: "קיזוז הקנסות מכספי הפיקדון של המסתננים יסייע לחזק את ההרתעה בדרום תל אביב ולמנוע את התפשטות הנגיף בקרב אוכלוסייה זו". יוזמת השר ארדן ממתינה לאישור משרד המשפטים בכדי להעלותה להצבעה בישיבת הממשלה הקרובה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מצחיקול תמים. משפחתו של דרעי משכירה בנינים שלמים למסתננים. למי הם ישכירו כשהם ילכו?? בחלומות!!  (ל”ת)

    שיפי סננס

;