1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

הילדים מת"ת גור נפגשו שוב בעקבות הקורונה והתפילין

באורח פלא הנגיף הביא לאיחוד מחודש ומרגש של שני האנשים: ישראל ויהודה, הילדים מ'חיידר' גור שהתפצלו ברבות הימים, האחד עזב את הדת והשני הפך לרופא 

אלי שלזינגר, י"א ניסן תש"פ 05/04/2020 20:25

האיחוד בזכות הנגיף ישראל קמינסקי ויהודה סבינר ישראל קמינסקי ויהודה סבינר צילום: דוברות המשטרה

דרכיהם של ישראל ויהודה, הילדים מת"ת גור - התפצלו. האחד עזב את הדת והשני הפך לרופא. היום - השניים נפגשו בנסיבות מיוחדות וחריגות - בעקבות נגיף הקורונה.

קצין הסיור ישראל קמינסקי ודוקטור יהודה סבינר (סטז'ר במחלקה פנימית -קורונה בביה"ח שיבא) היו שניהם חסידי גור שלמדו ביחד בתלמוד התורה בירושלים.

דרכיהם התפצלו עת ישראל חזר בשאלה ולימים התגייס למשטרה ומשמש כיום כקצין סיור בתחנת תל אביב צפון במרחב ירקון ויהודה נשאר בחסידות אך בעצמו בחר בדרך ייחודית ונעשה לרופא המטפל כיום בחולי קורונה.

באורח פלא הנגיף הביא לאיחוד מחודש ומרגש של שני האנשים: הרופא וקצין המשטרה. עם סיום המשמרת שלו בביה"ח התבשר ד"ר יהודה כי למעשה לא יוכל לשוב לביתו בבני ברק בשל המצב הרפואי במקום וכי עליו להישאר וללון בביה"ח. הבעיה הייתה שהתפילין שלו נשארו בבית ובשל מגבלות התנועה אין מי מבני משפחתו שיכול להביא לו את התפילין. אביו של יהודה נזכר בחבר ישראל ופנה אליו בבקשה לסייע.

קצין הסיור שמח על ההזדמנות לסייע ומיד נרתם. בשעות הבוקר מיהר מפקח קמינסקי למשימה החשובה של העברת התפילין במהירות כדי שיספיק הרופא לקיים את מצוות הנחת התפילין.

המפגש עצמו והאיחוד בין שני החברים היה מרגש מאוד על אף שבאילוצי התקופה נעשה בריחוק האחד ממשנהו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אבל מה הקשר לעזוב את הדת למה שיעזוב את הדת  (ל”ת)