1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

הקורונה באקוודור: עשרות גופות רקובות ברחובות

מחזות קשים במדינת אקוודור שלא משתלטת על נגיף הקורונה שמכה בה בעוצמה רבה | גופות מושלכות ברחובות, חלקן כבר הגיעו למצב ריקבון 

משה פריד, י"ב ניסן תש"פ 06/04/2020 23:55
תגיות:

הנגיף מכה בעוצמה חיטוי רחובות מפני הקורונה חיטוי רחובות מפני הקורונה צילום: פלאש 90

נגיף הקורונה מכה בכל העוצמה במדינת אוקוודור, לפחות 150 גופות הושארו במשך ימים ברחובות העיר הגדולה ביותר באקוודור, גוויאקיל, עד שהגיעו למצב של ריקבון, כך דווח היום (שני) ב'דיילי מייל'.

הגופות הושארו ברחובות ובבתים של קרובי המתים, בשל התפרצות של נגיף הקורונה בעיר, שמונה כ-3 מיליון בני אדם.

באקוודור, מנין הנדבקים עומד על 3,646 ועם כ-180 מתים "בלבד", אך עם זאת המדינה מתמודדת עם משבר חריף ביותר, בשל העומס שנוצר על הרשויות וחוסר היכולת לטפל בקורבנות, קרובי המתים נאלצו להשאיר את הגופות מכוסות בבדים ברחובות העיר, בתקווה שהרשויות יוכלו לאסוף אותן בשלב כלשהו, ישנו גם מחסור גדול בארונות קבורה, ומשפחות הנפטרים נאלצו לבנות עבור יקירהם שנפטרו ארונות מקרטון.

לאחר שאירועים אלה החלו להתפרסם ברחבי המדינה, תושבים החלו לפרסם ברשתות החברתיות סרטונים ותמונות של הגופות הזרוקות ברחבי העיר, התעוררה סערה רבתית וביקורת קשה נגד השלטון, שלדברי התושבים אינה מסוגלת להתמודד במשבר הנורא.

סגן נשיא אקוודור מיהר להתנצל על קיומו של המצב המחריד: "ראינו תמונות שאנחנו לא צריכים לראות לעולם, אני מתנצל".

בשל העוצר הלילי שהוטל העיר, היה מחסור בציוד בסיסי בעזרתו מפעלים היו מייצרים את ארונות הקבורה.

בתוך כך, בתחילת השבוע, הגופות נאספו וארונות קבורה נתרמו על ידי אזרחים לרשויות המדינה כדי שיוכלו לחלוק למתים כבוד אחרון ראוי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.