1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

הסגר על המדינה: ירושלים תחולק לאשכולות

בהמשך לנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש - היום צפויה ועדת השרים המיוחדת לאשר את הסגר שיוטל על מדינת ישראל וכן את הסגר ההדוק יותר בירושלים ובערים נוספות ברחבי הארץ

ארי קלמן, י"ג ניסן תש"פ 07/04/2020 08:25

לא יתאפשרו מעברים צה"ל ברחובות - נערכים לסגר צה"ל ברחובות - נערכים לסגר צילום: Nati Shohat/Flash90

הבוקר (שלישי) שרי הממשלה צפויים לדון בסגר שאמור להיות מוטל על המדינה: סגר שיסתיים בסוף השבוע. בנוסף, ישנה הצעה לסגר מלא ולחלוקת העיר ירושלים לאשכולות, לצד סגר ממושך יותר על כמה ערים נוספות ושכונות שונות בעיר בית שמש.

על פי ההצעה, ירושלים תתחלק ככל הנראה לארבעה אשכולות, בהם יוטל סגרים ולא יתאפשר מעבר משכונה לשכונה או יציאה מאותו אשכול. החלוקה המסתמנת היא: הר נוף, גבעת שאול וקריית משה; בית וגן וקריית מרדכי; רמות ורמת שלמה; ושכונות המרכז: סנהדריה, שמואל הנביא, בית ישראל, בוכרים, מאה שערים, גאולה זיכרון משה, מקור ברוך, רוממה ושכונות צפוניות.

בנוסף, סגר של כשבוע יוטל על הערים: אלעד, מגדל העמק, אשקלון, טבריה ואור יהודה, וכן על שכונות בעיר בית שמש, בהן: בית שמש המרכזית והדרומית. זאת לצד ערים נוספות שעלולות לעלות לדיון בזמן הקרוב ולהיכנס לתקנות "אזור מוגבל" בוועדת השרים המיוחדת.

עוד צפוי לעלות לדיון בפני פורום השרים - שהיה אמור להתכנס כבר אתמול - הארכת הסגר הקיים על העיר בני ברק לעוד ארבעה ימים - הסגר יימשך עד לעיצומו של חג הפסח בי"ח ניסן (12/4).

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.