1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

דוח חדש בארה"ב: ילדים נפגעים פחות אך מדביקים יותר

לפי נתוני תחלואת הקורונה בילדים בארה"ב, רק 1.7 אחוזים מתוך 150 אלף מקרי קורונה מאומתים בארה"ב, הם בגילאי 18-0 בלבד | ילדים לא חולים אבל הם מדביקים - וזה פוגע במבוגרים מהם ובעיקר מאיים על חייהם של הקשישים, כך עולה מדוח שפורסם בארה"ב

משה פריד, י"ד ניסן תש"פ 08/04/2020 12:38

הפצה שקטה ילד השבוע במאה שערים ילד השבוע במאה שערים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דוח חדש של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב מצביע על כך שגם שם ילדים וצעירים בני פחות מ-18 חולים הרבה
פחות מן המבוגרים בנגיף הקורונה - והרבה פחות משיעורם באוכלוסייה.

כמו כן, המחלה שלהם היא בהרבה מקרים קלה הרבה יותר. עם זאת, החשש הוא "בהפצה שקטה" של הקורונה מצד הילדים, מה שמאיים על האוכלוסייה המבוגרת יותר.

לפי נתוני תחלואת הקורונה בילדים בארה"ב, רק 1.7 אחוזים מתוך 150 אלף מקרי קורונה מאומתים בארה"ב, הם בגילאי 18-0 בלבד. שיעורם באוכלוסייה הוא פי עשרה, וידוע כי ילדים הם בדרך כלל רגישים הרבה יותר למחלות מידבקות.

מספר בני ה-18-0 שנזקקו לאשפוז בבתי חולים הוא גם כן הרבה יותר נמוך בהשוואה למבוגרים מהם, מרבית המאושפזים בקבוצה הזו הם תינוקות בני שנה או פחות. הילדים שנדבקים, גם הם סובלים ממחלות רקע שאופייניות לילדים ובהם מחלות ריאות כמו אסתמה, וגם מחלות לב ובעיות במערכת החיסון.

בקבוצת הילדים נדיר שיהיה סיבוכים ומקרי מוות, החשש העיקרי הוא מ"הפצה שקטה" של הנגיף מצד הילדים. ילדים לא חולים אבל הם מדביקים - וזה פוגע במבוגרים מהם ובעיקר מאיים על חייהם של הקשישים.

למרות המיקוד הציבורי במקרים היוצאים מן הכלל של סיבוכים ומוות - זו התמונה הרפואית הכללית וצריך לשים אליה לב ולקחת את הדברים בחשבון.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.