1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מנין החולים בישראל מתקרב ל-10,000; 166 במצב קשה; 86 מתו

מדינת ישראל עברה ליל סדר ראשון בתולדותיה תחת עוצר, כאשר לא התאפשרה תנועה בין עיר לעיר וגם נאסר לקיים את הסדר עם המשפחה המורחבת | בתוך כך, במהלך החג עלה מנין חולי הקורונה ומתקרב לעשרת אלפים, בירושלים ישנם מעל 1,600 ובבני ברק קרוב למספר זה 

קובי בורנשטיין, ט"ו ניסן תש"פ 09/04/2020 20:19
תגיות:

סיכום חג בצל הקורונה מיטות אשפוז בבית חולים מיטות אשפוז בבית חולים צילום: דוברות ביה"ח לניאדו

מספר החולים בקורונה בישראל עלה במהלך החג ל-9,968. מספר החולים במצב קשה הוא 166, כשמתוכם 121 מונשמים. מספר המתים עומד על 86 ומספר המחלימים על 1,011. לפי נתוני משרד הבריאות, העיר בעלת מספר החולים הרב ביותר היא ירושלים, בה 1,630 חולים מאומתים, ולאחריה בני ברק, בה 1,594 חולים. בחלוקה על פי אוכלוסייה, בני ברק במקום הראשון.

מהנפטרים החדשים מהקורונה; בן 84 שסבל ממחלות רקע והועבר לאשפוז במוסד הגריאטרי ביפו לפני עשרה ימים לאחר שנדבק בנגיף, ומת הבוקר בבית החולים וולפסון. הנפטר הוא הדייר ה-11 מבית האבות משען שבבאר שבע. 

בנוסף, חולה בת 89 מבית מבית האבות ביבנאל שסבלה ממחלות רקע נפטרה בבית החולים פדה-פוריה.

עד כה חלו בצה"ל 147 משרתים בחובה, בקבע, ועובדי צה"ל, כולם במצב קל, מתוכם 36 החלימו או השתחררו משירות.
בסך הכל ישנם כיום 111 חולים בצה"ל. כמו כן, 2,876 מצויים בבידוד – בחובה, בקבע, ועובדי צה"ל.

בתוך כך, במהלך החג הגיע לבית החולים שיבא תל השומר תינוק בן חמשה שבועות שנמצא חיוני לקורונה. מהמרכז הרפואי שיבא נמסר, כי "למרכז הרפואי שיבא הגיע תינוק בן 5 שבועות חיובי לקורונה. התינוק בהכרה מלאה וממשיך לעבור סדרת בדיקות. מיועד לאשפוז ביחידת לטיפול נמרץ קורונה. ביחידה הוקם מבעוד מועד מתחם יעודי מבודד, למקרים מיוחדים, שם ישהה התינוק עם מלווה. בתינוק יטפל צוות של מומחי טיפול נמרץ ילדים".

ויש גם חדשות משמחות: מהמרכז הרפואי לגליל שבנהריה נמסר כי הבוקר שוחררו מהמחלקה המיועדת לחולי קורונה שלוש קשישות, בנות 97, 96 ו-91, שהוחזרו לבית האבות "הבונים החופשיים" בנהריה, לאחר שמבדיקות שנערכו להן התברר כי החלימו מהמחלה. במחלקה עדיין מאושפזים שלושה דיירים שהובאו מבית האבות, בני 93, 85 ו-75, ואשר מצבם מוגדר קל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כמה אנשים צריכים למות כדי שיהיה '' זינוק '' במספר הנספים ?  

    מאיר