1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בצל מגיפת הקורונה העולמית: מדבקה אנטישמית ברכבת

בקרון הרכבת התחתית בין ברמבק לסנט פאולי שבגרמניה, אותרו שתי מדבקות אנטישמיות שהוצמדו לחלונות | המדבקה משווה בין הצעדים הרפואיים נגד חולי קורונה למדיניות ההשמדה הנאצית

יענקי פרבר, ט"ז ניסן תש"פ 10/04/2020 10:40

מדבקה אנטישמית מדבקה אנטישמית צילום: באדיבות המצלם

מדבקה אנטישמית התגלתה ברכבת התחתית של המבורג שבגרמניה. המדבקה משווה בין הצעדים הרפואיים נגד חולי קורונה למדיניות ההשמדה הנאצית.

בקרון הרכבת התחתית בין ברמבק לסנט פאולי, שתי מדבקות הוצמדו לחלונות. אחת משתי המדבקות כללה לב צהוב עם הטקסט. "I ☣ CORONA". השני היה בצורת מגן דוד בצבע צהוב עם הכיתוב "וירוס Coronav !!", ובאמצע הסמל ☣.

הצורה והצבע של אחת המדבקות מגלמת את מה שמכונה "הכוכב היהודי" תלאי שהיהודים היו צריכים לענוד באימפריה הגרמנית ובאזורים הכבושים עד שנת 1941.

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל הגיב לאירוע ואמר: "נגיף הקורונה אמנם לא מבדיל בין דת גזע ומין אבל נותן לאנטישמיים קרקע פוריה לקונספירציות. התופעה הזו, של האשמת היהודים ביצירת נגיפים מגפות, מחלות ועוד, אינה חדשה. ראינו אותה כבר בימי הביניים בתקופת המגפה השחורה. כבר אז, כמו היום, הסיתו נגד היהודים והאשימו שהם עומדים מאחורי המגפה. ההבדל הגדול בין אז להיום הוא שכיום יש לנו את מדינת ישראל, חזקה, גאה ואנחנו נמשיך ונאבק באנטישמיות ואף ננצח אותה בראש מורם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אין ספק שליהודים החרדים יש הרבה חמאה על הראש  

    יוסל

;