1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מגבלת ה-100 מטר פסקה: בני ברק נותרה בהסגר

החל מהבוקר מגבלת התנועה בבני ברק שאסרה על חופש תנועה בתוך ה-100 מטר פקעה - אולם בני ברק תישאר "אזור מוגבל" לעוד מספר ימים לפחות

אלי שלזינגר, ט"ז ניסן תש"פ 10/04/2020 13:31
תגיות:

עושים לכם סדר קורונה שוטרים בדיון עם תושבי בני ברק צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

הבוקר (שישי) החל מהשעה 6:00, פקעו תוקפן של ההגבלות המיוחדות על התנועה במרחב הציבורי בעיר בני ברק.

האיסור על תנועה בין יישובים בוטל ואזרחים רשאים להצטייד במזון, בתרופות או במוצרים חיוניים אחרים, וכן לקבל שירותים חיוניים, גם מחוץ ליישוב בו הם מתגוררים.

בנוסף, פג תוקפה של ההוראה שקבעה כי היציאה למרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים הינה למרחב הציבורי בלבד. האיסור על הפעלת תחבורה ציבורים ייפקע ביום ראשון, 12.4, בשעה 8:00.

כל יתר המגבלות לצמצום השהייה במרחב הציבורי ממשיכות לחול, ואנשים נדרשים שלא לצאת ממקום המגורים, למעט למטרות המותרות לפי התקנות.

בנוסף, הממשלה החליטה להאריך את ההכרזה על השטח המוניציפלי של העיר בני ברק כאזור מוגבל לתקופה נוספת של 5 ימים, כך שהמגבלות על הכניסה והיציאה מהעיר ימשיכו לחול עד ליום כ"א בניסן התש"ף (15 באפריל 2020) בשעה 7:00. עם זאת, הוחלט על הקלה בהגבלות, ולפיה יתאפשר לתושבי העיר לצאת מהעיר לצורך הגעה למקום עבודה שהם רשאים לעבוד בו לפי כל דין, וחזרה ממנו. המטרות הנוספות שבגינן ניתן לצאת מהעיר:

1. קבלת טיפול רפואי חיוני שלא ניתן לקבלו בעיר.

2. הליך משפטי שמחייב את נוכחותו של האדם.

3. יציאה של שוטר, חייל או איש צוות רפואי במסגרת תפקידו.

4. הלוויה של קרוב משפחה ממדרגה ראשונה.

5. העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד אל ההורה המתגורר מחוץ לעיר, ובלבד שאותו הורה הוא ההורה המשמורן או מצוי במשמורת משותפת.

6. צורך חיוני אחר באישור מי שהוסמך על ידי רשות החירום הלאומית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.