1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

המכתב ששיגר הראשל"צ זצ"ל לראש הממשלה

לאחר פטירתו של זקן הראשונים לציון הגר"א בקשי דורון זצ"ל, מתפרסם מכתב מרגש ששיגר לראש הממשלה, המעיד על רגישותו לזולת. מדובר במכתב שעסק בדבר הנגשת מערת המכפלה לנכים | המכתב המלא 

יענקי פרבר, כ' ניסן תש"פ 14/04/2020 07:35

הרגישות והדאגה לזולת הגר"א בקשי דורון זצ"ל/בנימין נתניהו הגר"א בקשי דורון זצ"ל/בנימין נתניהו צילום: שלומי כהן/יונתן זינדל, פלאש 90

בצל הלוויתו של הרב הגאון רבי אליהו בקשי דורון זצ"ל, מתפרסם מכתב שכתב הרב המנוח בו ביקש מתלמידיו לפעול למען הקמת דרכי גישה לנכים במערת המכפלה.

הרב זצ"ל שלח לראש הממשלה בנימין נתניהו לפני כשנה בערב שבת חיי שרה מכתב ובו הוא מבקש מראש הממשלה להסדיר את עניין הנגשת המערה.

בשנים האחרונות מתקיים מאבק הקורא לממשלה להתקין הנגשה למערת המכפלה. הממשלה לא ממהרת לעשות זאת בכדי לשמור על סטטוס קוו במקום לפיו ישראל לא בונה במקומות אלו.

לפני כמעט שנתיים, הגיע הרב הגאון רבי אליהו בקשי דורון זצ"ל למערה, אך עקב חולשתו לא יכל לעלות ושוטרי מג"ב נאלצו להרים אותו בידיהם בצורה שאינה מכבדת רב בישראל.

לאחר תשעה חודשים, כתב הרב מכתב לראש הממשלה בנושא והרי הוא לפניכם:

לכבוד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, הי"ו. הנני פונה אליך בקריאה של מצווה ואהבת לרעך כמוך בבקשה מיוחדת לאשר את הנגשת מערת המכפלה במקום מנוחת אבותינו הקדושים זכותם תגן עלינו.

כבר בביקורי במקום לפני 9 חודשים נוכחתי לדעת עד כמה הדבר נחוץ להנגיש את המערה למבוגרים ובעלי מוגבלויות ע"י מעלית וכדומה.

במשך שנים נמנעה מעם ישראל הגישה לקברי האבות ע"י אומות העולם כשרק ניתן היה להתקרב למדרגה השביעית ולא יותר.

דווקא עכשיו שגבר עלינו חסדו ויד ישראל על העליונה, חובה עלינו למנוע את החסימות ואת המניעות ולדאוג בכל האפשריות העומדות בידך שהמקום יונגש למבוגרים ובעלי מוגבלויות.

ועל ידי זה זכות אבותינו יגן בעדך בהצלחה מרובה במאבק זה, ובס"ד מרובה בכל העניינים.

הרב מסיים את המכתב בפסוק ולבנימין אמר וחתימתו.

בנוסף נודע לנו שעל רגע מאבקו של הרב ובקשתו להמשיך במאבק, כבר החלו ארגונים כמו ארגון 'בצלמו' החלו לפעול בעניין להנצחת שמו במעלית אם תוקם במקום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;