1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

האדמו"רים הודו לח"כ טסלר ומחו: "ריח רע מההחלטות נגד כל דבר שבקדושה"

עוד לפני הצהרת ראש הממשלה הערב על היתר תפילה המסתמן החל ממחר בתנאים מסוימים, הביעו אדמו"רים ביקורת באוזני הח"כים על האפלייה בהחלטות הממשלה, והודו לו על פעילותו בנושא במקביל לח"כ גפני  

ארי קלמן, כ"ד ניסן תש"פ 18/04/2020 23:39

על רקע אפליית המניינים מועצת גדולי התורה מועצת גדולי התורה צילום: באדיבות המצלם

לקראת דיון הממשלה שצפויה להתכנס הערב (מוצאי שבת) בכדי לדון על הסרת חלק מהמגבלות ובהם גם המגבלה לקיום תפילות במניין, כמה אדמו"רים החברים במועצת גדולי התורה הטיחו ביקורת מרומזת על החלטות הממשלה הקודמות, וציינו לשבח את הח"כ האגודאי שפעל בנושא.

בשיחות שקיימו מספר אדמו"רים עם חברי הכנסת ב'אגודת ישראל' נאמר בין הייתר כי "היה ריח רע מההחלטות, כשכל מה שקשור לדת או לדבר שבקדושה אין התחשבות כמו שרואים במקומות אחרים", כשכוונתם כמובן להפגנות ולאירועים שהתקיימו בציבור הישראלי למרות האיסורים.

כזכור, ח"כ יעקב טסלר מ'יהדות התורה' פעל במקביל לח"כ גפני והעלה את הנושא בפני הממשלה, ול'בחדרי חרדים' נודע כי מספר אדמו"רים שוחחו לאחר מכן עם חבר הכנסת טסלר כדי להודות לו על פועלו למציאת האיזון בין הנחיות משרד הבריאות לבין האפשרות לקיים תפילה במניין כפי שנראו בכינוסים דומים שאושרו על ידי הממשלה.

במהלך השיחות הדגישו גדולי האדמו"רים חברי מועצת גדולי התורה וביקשו להבהיר לציבור כי כל זמן שאין שינויים חייבים לציית להנחיות ולא לקיים תפילות, וכי יש לשמור על הוראות משרד הבריאות, אך כאמור הערב, ראש הממשלה בישר על הסרת המגבלה לקיום המניינים, לרווחת כל הצדדים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. 680 מתים בקהילה החרדית בארצות הברית. זה מה שאנחנו רוצים גם כאן?  

  מרדכי

 2. קשה מאד לחברי הכנסת החרדים לייצג את האדמו"רים והחסידים,,,  

  שריר

 3. מה אפליה??? אם כל החרדים הנכבדים היו מקשיבים לתפילה במנין של 10 עם מרחק של 2 מטרולא מקיימים מנינים בצפיפות לא היו אוסרים.  


 4. דרישת הציבור כדי למנוע יציאה ממצב שליטה מסוכנת  


 5. שמעתי בשם אחד מצדיקי דורינו  

  בשם אומרו

  • לא נתנה נבואה אלא לשוטים (ל”ת)

   אורן

 6. הם מוחים נגד עצמם  

  צריך עיון

 7. "השבת" בוכה והשם הטוב יכפר.  


;