1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

הנינה האחרונה של הרש"ר הירש נפטרה מקורונה

בגיל 93 הלכה לעולמה ביום שישי האחרון מרת ציפורה מאיר (שנלר) ע"ה, נינתו האחרונה של הרש"ר הירש זצ"ל שעוד חייתה בתוכנו | בני משפחתה מספרים על אישה אצילית, בעלת מידות ואוהבת ה' וישראל

משה ויסברג, כ"ה ניסן תש"פ 19/04/2020 07:47

היתה אוהבת ה' וישראל נר דולק. אילוסטרציה נר דולק. אילוסטרציה צילום: unsplash

ביום שישי הלכה לעולמה במחלקה המבודדת של חולי הקורונה במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים, מרת ציפורה מאיר (שנלר) ע"ה בגיל 93. היתה אחרונת הנינים של הרש"ר הירש זצ"ל שחיו בדור האחרון.

צפורה מאיר (שנלר) ע"ה, היתה בתו של הרב ד"ר יצחק ברויאר ז"ל, נינת הגאון הנודע הרש"ר הירש זצ"ל, נולדה בפרנקפורט ומאוחר יותר עלתה לישראל, חייה תחילה בירושלים, אחר בתל אביב ובפתח תקוה ושבה לירושלים באחרית ימי חייה.

משפחתה סיפרה כי היא הייתה אוהבת ה' ואוהבת ישראל במידה מדהימה, וכל ימיה עסקה בפשטות ובשמחה בחסד עם שלל שכבות האוכלוסייה הוותיקה והחדשה בארץ.

"כל חייה מילדותה ועד סוף ימיה ממש בגיל 93, ציפתה ציפייה ממשית לביאת המשיח, שיבוא במהרה בימינו. כאחת מנינותיו האחרונות של הרש"ר הירש זצ"ל נשאה את מורשתו, ובין השאר דאגה רבות לענייני חינוך הילדים לעבודת ה' בגאון ובשמחה. ואכן זכתה לראות את מאות צאצאיה (ילדים, נכדים, נינים, ואף בן-נין) כולם הולכים בדרכי התורה והיראה", מספרו בני משפחתה לאחר פטירתה.

כן סיפרו כי "כבת מסורה ואוהבת לאביה הרב יצחק ברויאר זצ"ל ציפתה ועקבה בדריכות אחרי תקומתה של אומת התורה בארץ התורה, כשפיה לא מפסיק להלל ולהודות על כל הדברים שכבר זכינו אליהם ועל התהליכים המופלאים שאנו עדים להם. בע"ה שתהיה מליצת יושר בעד כל עם ישראל, ונזכה במהרה לביאת גואל צדק, ולגילוי כבוד מלכותו של ה' ברחמים בכל הארץ", כך בני המשפחה המתאבלים על לכתה.

ת.נ.צ.ב.ה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ברוך דיין האמת. שימו לב שהיא איננה הנינה האחרונה  


  2. נינתו האחרונה של רשר"ה  

    סולי

;