י"א ניסן התשפ"ד
19.04.2024
הטיש נערך בשידור חי

ביום היארצייט הראשון: הרבי מקאליב עלה לבדו לציון

ההילולא הראשונה של האדמו"ר מקאליב זצ"ל נערכה בצל הקורונה. האדמו"ר מסר לחסידים את שיחתו בטיש שנערך בשידור חי בקו המידע של החסידות, הרבי אף עלה לציון לבדו ונשא תפילה חרישית  

ביום היארצייט הראשון: הרבי מקאליב עלה לבדו לציון
האדמו"ר מקאליב בתפילה לבדו בציון סבו צילום: באדיבות המצלם

ביום שישי האחרון כ"ג ניסן חל יום ההילולא הראשון של האדמו"ר מקאליב זצ"ל. בעקבות המצב ערך נכדו האדמו"ר שליט"א את שולחנו הטהור בשידור לקהל החסידים.

בדברי חיזוק לרגל המצב הקשה הוא הביא את דברי זקנו בעל ההילולא שאמר ששרק אמונה תמימה שהכל מאתו יתברך על כל צעד ושעל תעזור לנו לעבור תקופה זו ועלינו ללמוד מזקני האדמו"ר זיע"א שלעולם לא נואש ובכל חייו שהיו למודי סבל תמיד קם ופעל למען הכלל והפרט וכן בזמן זה אשר ישנה הסתה גדולה ברחוב נגד הציבור החרדי צריך להאמין באמונה שהכל מאתו יתברך ולעמוד בעוז וגבורה ולא להישבר כי ודאי שרק מעשי החסד וזכות לימוד התורה והתפילות המרובות הם שומרים עלינו כעת וודאי שצריך לקיים את הוראות אנשי הרפואה כי זו מצוות עשה של ונשמרתם מאוד לנפשותיכם אשר אף היא מגינה עלינו בשעה קשה זו.

בסיום דבריו זעק האדמו"ר את דברי זקנו בפירושו על המשנה הראשונה במסכת ברכות שבסוף זמן הגלות קודם זמן הגאולה השלמה כאשר יבואו על עם ישראל מצבים קשים והצדיקים שבדורות הקודמים אף הם הסתלקו ועלו לגנזי מרומים אין לנן אלא להיתפס באמירת שמע ישראל וכוחה של מסירות נפש אמיתית.

ביום שישי יום ההילולא עלה האדמו"ר לבדו לציון הקדוש כאשר התפילה הועברה בשידור לקהל הקדוש של העתיר בתפילה לישועת הכלל והפרט וכן הקדיש תפילה מיוחדת עבור תומכי מוסדותיו.

חסידים בשירי רגש בציון בליל ההילולא

קאליב הרבי מקאליב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד