1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

ליברמן מטריל את נתניהו ודורש מגנץ: "מחר זה היום האחרון"

ח"כ ליברמן ממשיך בניסיונותיו למנוע משנוא נפשו בנימין נתניהו להקים ממשלה לפחות אחרי הבחירות הרביעיות וקורא לבני גנץ להזדרז עם העברת חמישה חוקים, מהם כאלה שימנעו מנתניהו לכהן כראש ממשלה או להתמודד בכלל לתפקיד | "כמי שמכיר את נתניהו טוב מכולם, אני מעריך שהוא לא יחתום איתך על הסכם קואליציוני לא היום ולא מחר"

ארי קלמן, כ"ה ניסן תש"פ 19/04/2020 19:52

מתכונן לבחירות בני גנץ\אביגדור ליברמן בני גנץ\אביגדור ליברמן צילום: תומר נויברג/גרשון אלינסון, פלאש 90

אחרי שהמנדט עבר לידי הכנסת ושעון החול עד לאפשרות של בחירות רביעיות מתקתק, יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן שהיה לשון המאזנים במערכות הבחירות הקודמות כבר מתכונן למערכת הבחירות ודורש כעת משותפו עד לא מזמן יו"ר הכנסת בני גנץ, להעלות שורת חוקים שימנעו מראש הממשלה להתמודד למשרה זו במקרה של פיזור הכנסת ה-23.

ליברמן פנה היום (ראשון) פומבית ליו"ר 'כחול לבן' המשמש גם כיושב ראש הכנסת וכתב לו: "בני גנץ, זוהי שעת המבחן האמיתית שלך". כשהוא דורש לחוקק חמישה חוקים שימנעו את התמודדותו של שנוא נפשו בנימין נתניהו במקרה והכנסת תתפזר בעוד פחות משלושה שבועות.

"כמי שמכיר את נתניהו טוב מכולם", כתב ליברמן לגנץ, "אני מעריך שהוא לא יחתום איתך על הסכם קואליציוני לא היום ולא מחר. בינתיים כל מה שהוא עושה זה למשוך זמן". על כן דורש ליברמן: "לאשר מחר בישיבת נשיאות הכנסת את 5 החוקים שהגישה ישראל ביתנו ולהניחם על שולחן הכנסת".

בדרישת ליברמן, לחוקק חוקים נגד כהונת ראש הממשלה נתניהו, ביניהם הפסקת כהונה של ראש ממשלה בממשלת מעבר שהוגש נגדו כתב אישום, התפטרות ראש הממשלה או שר עקב הגשת כתב אישום והצעת חוק החלת הריבונות הישראלית על בקעת הירדן. כדי לזרז את הליך חקיקתם הוא דורש מגנץ, "לתת לכל החוקים הנ"ל פטור מחובת הנחה, להורות על הקמת ועדה מיוחדת לקידומם ולהעביר אותם במליאת הכנסת לפני ה-7 במאי, מועד סיומם של 21 הימים עד להתפזרות הכנסת".

ליברמן מציין בפני גנץ כי "מחר הוא היום האחרון, מבחינה טכנית, על מנת להספיק ולהעביר את החוקים הנ"ל", כשהערכה אומרת כי גם ללא חתימה של נתניהו על ההסכם הקואליציוני, גנץ צפוי להתעלם מבקשתו של ליברמן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ליברמן מדושן העונג קנאי עלוב בחיים לא עשה כלום  

  מלי

 2. השקרן מלמד אותנו למי להאמין  

  יוסי

 3. לפי מעשיו חשוד כשתול של רוסיה שכל מטרתו לזרות אדרלמוסיה  (ל”ת)


 4. ליברמן לגנץ  


 5. הצבע חזר לפרצוף של המאפיונר כששמע שמדברים שוב  

  דוד

;