1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

"בית המשפט הכשיר את הכפייה החילונית בישראל"

החלטה תקדימית של בימ"ש נותנת פרשנות מרחיבה וחדשה לחוק איסור הפליה במוצרים וקובעת כי בעל עסק חייב לא רק למכור מוצרים לכל דורש, אלא גם לייצר במו ידיו מוצרים אף אם עצם הייצור מנוגד לאמונתו ולהלכה היהודית. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שייצג בתיק "בית המשפט הכשיר את הכפייה החילונית בישראל. אם במדינת ישראל יהודי מאמין לא יכול לנהל עסק ע"פ אורחות חייו, איפה כן???"

קובי בורנשטייןכ"ז ניסן תש"פ 21/04/2020 17:12
תגיות:

פסיקה תקדימית נגד הדת פטיש בית משפט. צילום pixabay pixabay

שופטת בימ"ש השלום בב"ש, אורית ליפשיץ, קיבלה באופן תקדימי, תביעה אזרחית של ארגון העוסק בדברים שהם נגד ההלכה, כנגד בית דפוס בעיר באר שבע, אשר סרב לבצע עבודת דפוס אשר נגדה את אמונתו, ובכדי לבצעה הוא היה חייב לעבור על ההלכה היהודית. בימ"ש חייב את בית הדפוס לשלם לתובעים סכום של 50,000 ש"ח.

האירוע נשוא התביעה התרחש לפני כ-3 שנים, אז סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון ביקשו הצעת מחיר עבור הדפסת חומרי פרסום של דברים הנוגדים את ההלכה. בתגובה לבקשה השיב בית הדפוס לפונים מייל בו הזהיר שלא לשלוח לבית הדפוס חומרי תועבה "איננו עוסקים בחומרי תועבה, יהודים אנחנו" נכתב באזהרה. לאחר מייל זה לא התקיימה כל פניה ישירה חוזרת מצד הסטודנטים, אלא באמצעות עו"ד שהתגלגלה לתדהמת בעל בית הדפוס לתביעה משפטית ע"ס 100,000 ש"ח.

את בית הדפוס ייצג עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו. עו"ד יאדו הציג לבימ"ש 2 חוות דעת של רבנים, אשר קבעו כי ע"פ ההלכה היהודית בעלי בית הדפוס אינם יכולים להדפיס חומר מסוג זה. עוד טען עו"ד יאדו כי לא ניתן לחייב את בית הדפוס לייצר במו ידיו מוצר יחודי ללקוח שנוגד את אמונתו ואת ההלכה היהודית.

בהחלטתה קבעה השופטת באופן תקדימי כי "מקום שבו אמונתם מתנגשת עם ההכרח לתת שרות "במקום ציבורי" הערך האחרון מכריע", תוך שהיא מנמקת שיש לפרש את חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים בצורה רחבה, וכי הוא גובר על חופש הדת. נקודה נוספת אותה קבעה השופטת היא כי יש לחייב בעלי עסקים לתת שרות לא רק במוצרי מדף, אלא אף בייצור יחודי למזמין ההזמנה.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שייצג את בית הדפוס תקף בצורה חריפה את החלטת בית המשפט "בית המשפט הכשיר את הכפייה החילונית בישראל. אם במדינת ישראל יהודי מאמין לא יכול לנהל עסק ע"פ אורחות חייו, איפה כן???

כל יהודי מאמין יודע שעם ישראל שרד אלפי שנות היסטוריה בזכות תורת ישראל, ביהמ"ש שכח או אולי אף פעם לא למד את השיעור הזה והוציא פסק דין שמנחית מכת מחץ על בית עסק של אנשים יראי השם ונקיי כפיים שבשל צו מצפונם וציוו דתם לא השתחוו לפסל התועבה.

זהו יום קשה למדינת ישראל, אשר חייבת במציאות המורכבת לאפשר שוויון גם לשומרי תורה ומצוות, כפי שאפשרו בסוגיות דומות בתי המשפט הן בארה"ב והן בבריטניה, אולם בית המשפט בישראל הפעיל מנגנון הכרעה חד צדדי ואנטי דתי שיכרסם בכושר הלכידות של החברה הישראלית ויפגע בחוסנה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אין שום אימון בבג"ץ! בבג"ץ יש נגיעות! בבג"ץ לא מבחינים בכלום! די לדקדטריה! יאמר די לבג"ץ! ככה לא קונים אימון בציבור!  (ל”ת)

  יהודי אני ולא שמאלני

 2. לערער לבית המשפט העליון. שם יינתן משקל יתר לחופש הדת.  (ל”ת)

  יאקוב

 3. הוכחה שקופה לפסק דין שקרי  


 4. כלבה מהערב רב!!!  (ל”ת)


 5. הזוי!  


 6. זו השתוללות פשיסטית של החונטה המישפטולוגית המטורפת?  (ל”ת)


 7. השופטת ליפשיץ  

  משקיף אום

 8. ויש גם כפיה הפוכה.  

  שריר

 9. תמיד הערלים ירדפו אותנו עד שהמשיח יגיע אני כבר חצי השלמתי עם זה  (ל”ת)


 10. שונאת תורה ויהדות  


 11. הזוי הזוי הזוי הזוי  (ל”ת)


 12. סילוף חוק  


 13. צריך דחוף תיקון שורש!! להעביר מכאן את "ממשלת העומק" שפועלת נגד רצון העם הנורמאלי!  

  דוד

;