1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

עדי רן: נקודות של כיסופים •להאזנה

עדי רן בסינגל ראשון - 'נקודות של כיסופים' - מתוך האלבום החדש שייצא בקרוב - 'התבוננות'. השירים נכתבו במשך 4 השנים האחרונות ועברו שינויים רבים בתהליך
ישראל חבר, בחדרי חרדים, כ"ו אלול תשס"ט 15/09/2009 03:28

עטיפת הסינגל עטיפת הסינגל

עדי רן הוא החלוץ, הראשון ופורץ הדרך במה שנהוג לכנות היום 'טרנד' המוסיקה היהודית. הוא הראשון, שבאומץ רב, שילב תכנים תרבותיים יהודיים עם לחנים, הגשה, עיבודים וסאונד של רוק'נרול.

עדי עבור מוסיקאים רבים בישראל, שומרי מצוות וחילוניים כאחד - הוא מורה ומדריך, זכות הניתנת לאמיצים הסוללים את דרכם של הבאים אחריהם.

הקריירה של עדי ארוכה ומפותלת ומתחילה עוד טרם חזרתו בתשובה, כבר אז משך תשומת לב בזכות האמירות החריפות, ההומור והופעותיו שהפכו לאירועי קאלט סוחפים. הרקע המוסיקלי שלו נטוע היטב בעולם הרוק'נרול על שלל ניחוחותיו. יצירתו של עדי מלאה בתובנות פילוסופיות, טקסטים אישיים לצד הומור ורוח שטות. עדי הוא אחד האמנים המצליחים והעסוקים בעולם המוסיקה היהודית, בשנים האחרונות נחשף עדי לקהלים חדשים, הרבה בזכות "אושפיזין", סרטו המצליח של שולי רנד, בו עדי מבצע את שיר הנושא "אתה קדוש" שהפך המנון בקרב הקהל הרחב.

השירים נכתבו במשך 4 השנים האחרונות ועברו שינויים רבים בתהליך. האלבום הוקלט באולפן בנשר החדשה, שנוף הגליל הפורח נשקף מהחלונות. הנסיעות הרבות לאולפן ברכבת, תרמו מספר טקסטים לאלבום הבא. השיר הראשון מתוך האלבום החדש "התבוננות", מדגיש את החשיבות בעיסוק בטוב. הלך רוח של שמחה הוא הכרחי, העצבות סוגרת את צינורות המוח. האדם חייב לשאוף למקסימום, אך עם זאת לקבל את עצמו כמו שהוא. "מקווה שתצאו איתי לטיול הזה, ותצאו נשכרים" אומר עדי רן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מדהים  

    תמי

  2. יוצר מדהים, אך יש לי הערה חשובה  

    יהודי ישראלי

  3. מ-ה-מ-ם-!  

    אודליה שפייר

;