1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

כ-15% מחייבי הבידוד מפרים את הגבלות הבידוד

מנכ"ל משרד הבריאות: כ-15% מחייבי בידוד מפרים את הגבלות הבידוד • "אם מישהו רוצה להפר בזדון את הבידוד ולהשאיר טלפון בבית, גם זה אפשר"

משה פריד, כ"ח ניסן תש"פ 22/04/2020 13:11

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב משה בר סימן טוב צילום: פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב העריך הבוקר (רביעי) בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי כ-15% מסך כל המבודדים מפרים את הגבלות הבידוד שהם מחויבים בהן. לדבריו, "אם מישהו רוצה להפר בזדון את הבידוד ולהשאיר טלפון בבית, גם זה אפשר".

יש לציין כי בר סימן טוב לא ידע את את מספר חולי הקורונה המפרים את הבידוד, אך חברי הכנסת אמרו לו שלפני שהם מאשרים את הצעת החוק שתאפשר למשטרה לערוך איכונים כדי לאתר את אותם מחויבים בבידוד הם מבקשים ממנו לאתר את הנתון,

יו"ר הוועדה, ח"כ גבי אשכנזי (כחול לבן), המשיך למתוח ביקורת על הצעת החוק ועל כך שהיא לדבריו מיותרת. הוא תהה "האם במצב הזה של המלחמה יש צורך בכלי הזה? המערכת שולטת בהצלחה במצב", אשכנזי עוד תקף "כמות המונשמים יורדת. אנחנו לא עומדים נוכח התפרצות חדשה. בשביל להשתמש בזה צריך הצדקה יוצאת דופן ואנחנו לא מוצאים את זה. למה לא ללכת לכיוון אחר?".

ניצב אמנון אלקלעי, ראש אגף המבצעים של המשטרה, אמר בדיון כי היו רק "שלושה מקרים של הפרת בידוד של חולים שהתגלו במסגרת פעילות יזומה של המשטרה". לדבריו, "ביקרנו באלפי כתובות וחלקם הקטן מאוד נמצא מפר". אלקלעי נשאל האם המשטרה ביצעה בדיקות על מפרי בידוד ללא האיכונים, והשיב: "עשינו פיקוח בפעילות מבצעית בנוהל מסודר. ככל שנחזור לשגרה נצטרך איזונים עם השימוש בכוחות"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. פייק קורונה