1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

פרסום ראשון: תלונה למח"ש נגד השוטרים שתקפו את דב פרנקל

כשבועיים לאחר תקיפתו של עורך הדין החרדי דב פרנקל, על לא עוול בכפו על ידי שוטרים בשכונת מאה שערים ותיעודים שזכו לכל גינוי בכל כלי התקשורת, הוגשה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים • פרסום ראשון

קובי בורנשטיין, כ"ח ניסן תש"פ 22/04/2020 21:04

"אלימות חסרת כל הצדקה" פרנקל מוטח על הכביש פרנקל מוטח על הכביש צילום: צילומסך

לאחר שאמש (שלישי) פורסמו תיעודים חדשים מתקיפתו הברברית של עורך הדין החרדי יששכר דב פרנקל על ידי שוטרים ללא עוול בכפו, הגיש עו"ד נתנאל רוזנשטיין תלונה למחלקה לחקירות שוטרים.

בכתב התלונה שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' נכתב כי "ניכר מסרטוני מצלמות וידאו, שתיעדו את האירוע ושפורסמו בכלי התקשורת השונים, כי הטחתו של פרנקל בוצעה ללא כל צורך מבצעי או להשגת מטרה חוקית כל שהיא", כותב עו"ד רוזנשטיין במכתב התלונה. "ובכל מקרה, גם אילו נועדה להשגת מטרה כאמור הרי שההטחה אינה פרופורציונאלית ואין כל קשר רציונאלי בינה לבין המטרה החוקית שאותה נועדה להשיג. במילים אחרות ופשוטות: פרנקל הוטח לכביש בעוצמה רבה על ידי שוטר/ים, סתם".

לדבריו, "המדובר הוא באלימות משטרתית בלתי נסבלת וחסרת כל הצדקה שאין להסכין עם קיומה. את מניעי המטיחים אינני מתכוון לנחש אולם סמוך ובטוח אני כי חקירתם תוכל לעמוד עליהם. ניתן רק לשער, בהשערה קרובה לוודאי, כי הטחתו לשווא של עובר אורח חרדי בשכונת מאה שערים על ידי שוטרים נעשתה בשל יחס מכליל, מפלה, נקמני, אמוציונאלי ואסור בתכלית של השוטרים המעורבים האירוע כלפי חרדים בכלל, וכלפי תושבי מאה שערים בפרט".

אל מכתב התלונה צירף רוזנשטיין כהוכחה את קטעי הוידאו, כתבות מאתרי החדשות המובילים ובהם 'בחדרי חרדים', ואת המכתב ששלח השר לביטחון פנים גלעד ארדן בעקבות האירועים במאה שערים.

יצוין כי עורך הדין פרנקל עבד בעבר במשרדו של פרקליט הצמרת עו"ד יעקב וינרוט ז"ל וכיום עובד במשרד מוביל בתל אביב, בעז בן צור ושות'.

כפי שניתן לראות בתיעוד ממצלמת אבטחה שפורסם בין הייתר באתר 'בחדרי חרדים', נראה עו"ד פרנקל צועד ברחוב מאה שערים לאחר שסעד את הוריו - אביו חולה סרטן, חולף סמוך לבית כנסת תולדות אהרן ונתקל בשוטרים. הוא עובר על פניהם - ועד לרגע זה - הכל תקין.

אולם באופן מפתיע ומקומם אחד השוטרים רודף אחריו ודוחף אותו. שוטר נוסף החליט להטיח אותו לעבר הכביש - ללא סיבה נראית לעין. פרנקל נראה עף ומשתטח על הכביש. "אני לא יודע למה תקפו אותי. אחד מהשוטרים אמר לי לרוץ הביתה ואחרי שנייה חבטו והפילו אותי", סיפר עו"ד פרנקל ל'בחדרי חרדים'.

ממשטרת ישראל נמסר לאחר האירוע: "גם בשעת חירום לאומית זו, מדובר בהתנהלות חריגה שאינה מקובלת ועומדת בניגוד מוחלט לנורמות ההתנהגות המצופה מכל שוטר. האירוע מצוי בבדיקה ובטיפול של מח"ש, ובהתאם לתוצאותיה ינקטו נגד השוטרים המעורבים הצעדים המתאימים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אלימות  


 2. תתבעו את השוטרים.בצאות אלפי שקלים  


 3. הבעיה היא שזה הוסרט  

  מוטי

 4. אלימות כלפי חרדים  

  יצחק

 5. חיות פרא  

  נתן

;