1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

חשיפה • המנכ"ל לחברות הסלולר: "לעצור את חסימת קווי התוכן לחרדים"

משרד התקשורת פועל למען תוכנית למידה מרחוק ומתגייס לטובת הציבור החרדי • מנכ"ל משרד התקשורת נתנאל כהן שיגר מכתב לחברות הסלולר בו הוא דורש לתקן את החסם שמקשה על הלמידה בזמן הקורונה - "חסימת קווים נוגדת את הוראת רישיונכם" • 'בחדרי' עם הפרטים

ארי קלמן, כ"ט ניסן תש"פ 23/04/2020 12:44

"נוגד את רישיונכם" • חשיפה טלפון כשר. צילום: נתי שוחט, פלאש 90 טלפון כשר צילום: נתי שוחט פלאש 90

סערת הקווים הכשרים: משרד התקשורת פועל למען תוכנית למידה מרחוק ומתגייס לטובת הציבור החרדי - שנתקל מול חסמים שהציבו חברות התקשורת. זאת מאחר שהחברות חסמו גישה לשיחות בין חברה לחברה, וכן לא אפשרו גישה לקווי מידע שהפעילו במוסדות החינוך ובמשרד החינוך.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בימים האחרונים חווים במגזר החרדי ניתוקים רבים וקריסה של קווים רבים - מה שלא מאפשר למידה מרחוק במוסדות - מאחר שאלו לא עברו לשימוש באינטרנט.

מנכ"ל משרד התקשורת שיגר מכתב לחברות הסלולר בו הוא דורש לתקן את החסם שמקשה על הלמידה בזמן הקורונה.

ללשכות חברי הכנסת והעסקנים הגיעו פניות על קשיים בריכוזים החרדים בשימוש בקווי התוכן של משרד החינוך, שנועדו להמשיך את שגרת הלימודים גם בשגרת מגפת הקורונה בה מוסדות החינוך כולם מושבתים.

במכתב ששיגר נתנאל כהן, מנכ"ל משרד התקשורת, לחברות הסלולר הוא מציג את המצוקה הקיימת דווקא בציבור החרדי. "העובדה שהציבור החרדי אינו עושה שימוש באינטרנט, הלמידה מרחוק עבור אוכלוסיה זו נעשית באמצעות הטלפון, והדבר מביא לגידול משמעותי בתנועת השיחות היוצאות".

כהן כותב לחברות התקשורת כי, "הגבלת הגישה לקווי התוכן של הלמידה מרחוק שנחסמו על ידי כמה מחברות התקשורת מנוגדות לרישיון בו הם מחזיקים. לדבריו, חסימת קווים נוגדת את הוראת רישיונכם הקובעת חובה לפעול לשם ביצוע קישור גומלין של הרשת שלכם אל כל רשת בזק ציבורית אחרת".

הוא דורש: "לפעול לאלתר לשם ביצוע קישור גומלין של הרשת שלו אל כל רשת בזק ציבורית אחרת, באופן אשר יאפשר את ביצוען של כל השיחות באופן תקין וסדיר".

מנכ"ל משרד התקשורת שוחח בימים האחרונים עם נציגי ציבור ועם חברות הסלולר המכירות את הציבור החרדי ובהם חבר הכנסת יעקב אשר, שאף שוחח עם שר התקשורת דודי אמסלם וזה הורה להקים צוות בדיקה לצד בעיות נוספות שנערמו בציבור החרדי. כך גם חברת 'קליקול תקשורת' שפעלה בנושא מול הגורמים המקצועיים במשרד התקשורת ובחברות הסלולר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ומתי יאסרו על עסקני ועדת הרבנים לחסום תקשורת? הם מעל החוק?  (ל”ת)


 2. סוף סוף יטפלו בעסקנים המושחתים מועדת הרבנים  (ל”ת)


 3. הלוואי ויצליחו לעצור את המאפיה הנקראת "ועדת הרבנים לעינייני תקשורת" שכבר מזמן לא עושה את העבודה שלשלמה הוקמה אלא פועלת בבריונות ובשליטה על כל המגזר ו"סוגרת חשבונות" כפי ראות עיניהם והציבור כבול בידיהם ללא יכולת להתנתק..  (ל”ת)


 4. וועדת הנואפים  

  Dave

 5. משרד התקשורת עושה מלאכתו רמייה. כרגולטור הוא מעלים עין מההתעמרות בצרכנים.  

  צבי

 6. לא נורמלי שועדת הרע-בנים תחסום מאות אלפי קווים באופן גורף  (ל”ת)


 7. סוף סוף  

  שאלתיאל

 8. סוף סוף  

  שאלתיאל

;