1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

בעקבות הזעם: נתניהו בפנייה נרגשת למשפחות השכולות

"השנה נצטרך לעשות את זה אחרת. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את אותה הצפיפות באתרי הקבורה שפשוט תסכן את כל מי שנמצא שם", כך ראש הממשלה בפנייה בקריאה נרגשת למשפחות השכולות לקראת יום הזיכרון, לאור הזעם שעורר הסגר עליו הוחלט

קובי עוזיאלי, כ"ט ניסן תש"פ 23/04/2020 07:14

"אנחנו כאן בזכותם" ראה"מ בנימין נתניהו ראה"מ בנימין נתניהו צילום: עומר מירון, לע"מ

בעקבות החלטת הממשלה להטיל סגר מלא על מדינת ישראל בימי הזיכרון והעצמאות בכדי למנוע התקהלויות והידבקות המונית מנגיף הקורונה, והזעם שבא בעקבותיה מצד המשפחות השכולות, ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם פנייה למשפחות השכולות.

את הפנייה פותח ראש הממשלה ואומר, "אחיי ואחיותיי, בני משפחת השכול, אני מדבר אתכם כאח שכול. כל שנה אני ומשפחתי ואחי ומשפחתו עולים לקברו של אחי יוני ז"ל. אנחנו מתייחדים עם הזיכרון, עם החיוך שלו, ועם הכאב הבלתי נתפס באותו רגע נורא שהודיעו לנו על נפילתו - הודיעו לעידו, ועידו הודיע לי בארה"ב. אלו דברים ששינו את החיים שלנו כפי שההודעות על יקיריכם שינו את חייכם בצורה שאי אפשר להסביר".

"אבל כנראה שהעם שלנו והמדינה שלנו הם דברים מאוד מיוחדים, כי כל שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל עולים להר הרצל ולעוד 52 בתי עלמין צבאיים במדינת ישראל מיליון וחצי בני אדם. זה מספר עצום. אין דבר כזה בשום מקום בעולם. קודם כל, זו תעודת כבוד לכל אזרחי ישראל שמזדהים עם הכאב שלנו ומבינים את ההקרבה העצומה של יקירינו, שבלעדיהם פשוט לא היינו כאן".

לדבריו, "זה מה שאנחנו עושים כל שנה. השנה נצטרך לעשות את זה אחרת. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את אותה הצפיפות באתרי הקבורה שפשוט תסכן את כל מי שנמצא שם".

הוא שיתף את ההורים, האחים והבנים השכולים: "אני קיבלתי מכתב - אני משתף אתכם בדברים שכתבה שרה שחף פרי, שהיא אלמנת צה"ל ואם שכולה. היא איבדה את בעלה מאיר במלחמת יום הכיפורים ואת בנם משה במלחמת לבנון. היא החליטה השנה לא ללכת להר הרצל ביום הזיכרון, והיא כותבת, היא מגדירה זאת כ'בחירה בחיים', מתוך אחריות עצומה לעצמה וגם לסובבים אותה. היא כותבת: "בתוך כל הקושי, אני יודעת שהבחירה שלי נכונה. המשפחה שלי והחברים שלי יהיו עם הנופלים בדרכים אחרות ומשמעותיות וגם ב"Zoom".

כ"ולנו נמצא דרכים שונות להתייחד עם זכר יקירינו. אני ומשפחתי, ואחי ומשפחתו, אנחנו נעלה להר הרצל בימים אחרים, פחות צפופים. אני יודע שגם אתם תעשו זאת. אני רוצה שתדעו שגם בסערת הקורונה - יש דבר אחד שאנחנו זוכרים: אנחנו כאן בזכותם, ובזכותם ולמענם גם נחיה. יהי זכרם ברוך תמיד", כך נתניהו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. פחות רלוונטי למשתמטי הציבור החרדי  

    טום

;