1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

מחקר חדש: ניקוטין יכול למנוע הידבקות בקורונה

חשבתם שניקוטין מסוכן: חוקרים צרפתים בודקים האם ניקוטין יכול למנוע הידבקות בנגיף הקורונה • מחקר המדגיש סיכונים בריאותיים חמורים של עישון טוען כי חומר הטבק עשוי להקטין את הסיכון לחלות בנגיף הקורונה

יענקי פרבר, כ"ט ניסן תש"פ 23/04/2020 10:34

בעקבות בדיקה על מעשנים קשיש מעשן סיגריה. אילוסטרציה קשיש מעשן סיגריה. אילוסטרציה צילום: unsplash

חוקרים צרפתים מתכננים לבדוק מדבקות ניקוטין אצל חולי נגיף הקורונה, לאחר שמחקר העלה כי מעשנים עשויים להיות הרבה פחות בסיכון להידבק בנגיף.

המחקר שנערך בבית חולים גדול בפריז מצביע על כך שחומר בטבק אולי ניקוטין, עשוי לעצור חולים שמעשנים מלהידבק בנגיף הקורונה, ניסויים קליניים של מדבקות ניקוטין ממתינים לאישור רשויות הבריאות במדינה. כך מדווח ה'גארדיאן' הבריטי.

עם זאת, החוקרים מתריעים כי הם לא מעודדים את האוכלוסייה להמשיך לעשן, מאחר ויש בה סיכונים בריאותיים אחרים שעלולים להיות קטלניים והורגים אחוז גבוה מהאנשים המתמכרים לכך. בעוד שניקוטין עשוי להגן על אנשים מפני הנגיף, המעשנים מפתחים לעתים קרובות תסמינים חמורים יותר בגלל ההשפעה הרעילה של עשן הטבק על הריאות.

הצוות בבית החולים פיטייה סלפטרייר בפריז חקר 480 מטופלים שנבדקו ונמצאו נושאים את נגיף הקורונה, 350 מהם אושפזו ואילו השאר עם תסמינים פחות חמורים הורשו ללכת לביתם.

מהבדיקה עולה כי מבין המאושפזים שגילם היה בסביבות 65, רק 4.4% היו מעשנים קבועים. מבין המשוחררים לביתם בסביבות גיל 44, 5.3% עישנו באופן קבוע.

נתונים מבתי החולים בצרפת הראו כי מבין 11,000 מטופלים שאושפזו עם נגיף הקורונה. 8.5% היו מעשנים. מספרם של המעשנים בצרפת מוערך בכ- 25.4%.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הכל אינטרס כלכלי  

  שמויגר

  • צודק (ל”ת)


 2. לא נורמליים ! זה בדיוק הפוך! לפי דו"ח הבריאות הבינלאומי ,כל המעשנים נפטרו כמו "זבובים" הריאות שלהם היו אכולות, ולא החזיקו מעמד אפילו שבוע ראו הוזהרתם לא לעשן אלא להפסיק זה "פייק ניוז" של חברות הסיגריות, שהם בפשיטת רגל!  (ל”ת)

  יפית

 3. פרסום חסר אחריות ! גדולי ישראל פסקו שמסוכן עישון  (ל”ת)

  עוזי

 4. מעשנים בעת קורונה  

  אילה

;