1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

כמידי שנה: הבלשים זינקו על הילד שתלש את הדגל • צפו

תיעוד מזעזע מכיכר השבת: בלשים זינקו בליל יום הזיכרון לעבר ילד ממאה שערים שתלש דגל ישראל, הם הכו אותו והכניסו אותו לרכב לקול זעקות עוברים ושבים | המשטרה מסבירה: "כדי למנוע אירוע אלים במקום הם נאלצו להעביר את הקטין לתחנה המשטרה במטרה לברר את פרטיו" • יאיר לוי - פלורליסט תיעד

אברמי פרלשטייןג' אייר תש"פ 27/04/2020 22:28

פרובוקציה משטרתית? הילד נעצר על ידי הבלשים הילד נעצר על ידי הבלשים צילום: צילומסך

בצומת 'כיכר השבת' בירושלים זה כבר הפך לריטואל קבוע, פרובוקציה שנתית, ילד בן 10 שתלש דגל מרכב בילוש של המשטרה ששמו כפיתיון נעצר באלימות קשה של השוטרים למרות היותו ילד קטן. 

בתיעוד שהגיע לידי 'בחדרי חרדים', נראים הבלשים והשוטרות שלטענת עדי ראייה התחפשו לנשות 'כת השאלים', תופסים את הילד בחוזקה ובאלימות ומכניסים אותו לרכב הבילוש לקול צעקות התושבים "תעזבו את הילד". 

התיעוד המזעזע מעלה שאלות, מדוע המשטרה מעמידה רכב אזרחי עם בלשים מחופשים כפיתיון לשבירת דגל ישראל? האם מדובר בעניין ביטחוני ראשון במעלה שמצריך משאבים מיוחדים בזמן רגיש כל כך?

האם זה סוד שילדי מאה שערים מחונכים לאנטי ציונות? והאם זו לא פרובוקציה תקשורתית שמשרתת את הנרטיב המשטרתי מול הטענות לאלימות קשה מצידה כלפי תושבי השכונה הקיצונית?

רגע מעצר הילד. צילום: יאיר לוי - פלורליסט

מהמשטרה נמסר בתגובה  ל'בחדרי חרדים': "במהלך הערב כוח משטרה שפעל באזור מאה שערים בירושלים הבחין בקטין שתלש את דגל המדינה מרכב חולף, והוא נתפס על ידי השוטרים, במקום החלה התקהלות של כמה עשרות שקראו קריאות נאצים והפריעו לשוטרים לבצע את תפקידם וכדי למנוע אירוע אלים במקום הם נאלצו להעביר את הקטין לתחנה המשטרה במטרה לברר את פרטיו, לאחר ברור הזהות וגילו הוא הועבר לנציג המשפחה. משטרת ישראל רואה בחומרה כל אירוע של פגיעה בסמל המדינה ותפעל בכל האמצעים כנגד חשודים במעשים אלו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כנראה שזה הסוף של המדינה  (ל”ת)


 2. כך צריך לעשות לכל טרוריסט  

  סיקריקקר

  • אתה מזרוחניק אומלל (ל”ת)

   נח

 3. והחכים שלנו עסוקים בתיקים וכסאות!!שס ויהדות התורה. בבוא היום תתנו על כך דין וחשבון. על כל העוולות שנעשו לציבור החרדי ואתם שתקתם!!!  


 4. צביקה  


 5. נראה אותכם גברים בואדי ערה או טייבה  

  יצחק

 6. מדוע מאפשרים להם לגור בארץ?  (ל”ת)

  לא ברור

  • לפי החוק אין צו מניעה לגור במדינת ישראל (חוק השבות) 

   דוד

 7. שערוריה  

  משה

 8. משעמם למשטרה  


 9. מיסרוחניקים עדיין סוגדים למדינה  (ל”ת)

  נריה

 10. Response  


;