1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

תיעוד דרמטי: שוטר ירה למוות באדם המעורער בנפשו

מקרה מזעזע בשעות הצהריים בראש העין: מעורער בנפשו נורה למוות על ידי שוטר, לאחר שזה רדף אחריו ודקר אותו | בתיעוד ממצלמת אבטחה נראים הרגעים הדרמטיים | לאחר הירי הקטלני, האחות והאב נראים חסרי אונים מול התוצאה הקשה | במשטרה הודפים את הביקורת ומגבים את השוטר שפעל כמצופה ממנו

יענקי פרבר, ו' אייר תש"פ 30/04/2020 19:45

"המשפחה התחננה לטיפול" צוות מד"א, אילוסטרציה צוות מד"א, אילוסטרציה צילום: דוברות מד"א

גבר מראש העין נורה למוות בידי שוטר היום (חמישי) כעבור שעתיים האיש מת מפצעיו.

השוטר ירה לפחות עשרה כדורים בחשוד, שיראל חבורה, שהיום הוא יום הולדתו ה-30. לאחר שחבורה רדף אחריו ברחוב. בני משפחתו טענו כי בימים האחרונים ביקשו להעביר את חבורה למוסד פסיכיאטרי, אך סורבו. בעת הירי אחותו רצה וגוננה על אחיה בגופה, לאחר שהשוטר ירה מחסנית שלמה מאקדחו, השוטר החליף מחסנית והתכוון להמשיך בירי.

המקרה אירע ברחוב המהרי"ץ בעיר, שוטר שהגיע למקום הותקף על ידי חבורה שדקר אותו ברגלו. מצבו של השוטר קל. החשוד נורה על ידי השוטר ופונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה כשמצבו אנוש, בבית החולים נקבע מותו של הגבר, במשטרה אמרו כי הרקע פלילי וכי הנסיבות נבדקות.

אביו של הגבר סיפר ל-ynet כי המשפחה ביקשה בימים האחרונים לאשפז את בנם במוסד פסיכיאטרי: "כבר שלושה ימים אשתי מדברת עם המשפחה ועם בית החולים שייקחו אותו לטיפול. המצב שלו לא טוב, אנחנו רואים את התגובות שלו וכל הזמן אומרים לנו שעד שהוא לא יהיה אלים אין מה לעשות. היום הוא כבר אמר שיתקוף את הכלבה ואת החתולים, אז קראנו לשוטר. השוטר בא לדבר איתו ואמר שהוא לא נחשב אלים".

פראמדיק מד"א שגיא אברמוב סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את הפצוע, גבר כבן 40 שוכב מחוסר הכרה עם פציעות בגופו, ביצענו בדיקות רפואיות ראשוניות בשטח, הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו תוך כדי פעולות החייאה לבית חולים. אנשים שהיו בזירה הובילו אותנו לפצוע נוסף, גבר בן 28 שהיה בהכרה מלאה ופונה לבית חולים במצב קל."

במשטרה אומרים כי מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי השוטר פעל כמצופה ממנו, זאת לנוכח סכנת החיים הממשית והברורה בה היה מצוי. מן הראוי לכל הפחות להימנע מהטעיית הציבור תוך פרשנות והסקת מסקנות ביחס לאירוע זה בטרם השלמת חקירת מח"ש.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כמה שקרים וליבוי שנאה אתם מפיצים פה  (ל”ת)

  איל

 2. במשטרה עודפים את הביקורת? איפה הבחור הזעצער?  

  יוני

 3. חיי אדם אינם הפקר !!!  


  • כשאלך ירוץ אדם מעורר בנפשו ככה 


 4. למה לרוקן עליו מחסנית  

  עמית

 5. לא מבין מה רוצים מהשוטר. נראה מישהו אחר במקומו  (ל”ת)

  דן

 6. ברור שתגובת המשטרה המיידית תגבה את השוטר, אבל לעזעזל, שיסבירו למה מחסנית שלמה, כשהוא כבר היה שרוע על הכביש????? בפרט שהוא יודע שהתוקף מעורר בנפשו, ???? עצוב שבמקום ללמד את השוטרים איך להשתלט על פגועי נפש, מלמדים אותם לחסלם, ועוד מגבים אותם על כך.  (ל”ת)


  • גיבור גדול 


  • פעל כמצופה לא תמיד שוטר יכול פיזית על פושע ולעניין מספר הכדורים רואים בבירור שהחולה לא נעצר בכדורים הראשונים הוא היה באמוק עד שנעצר . כל הכבוד לשוטר שהגן על חייו וחיי משפחתו (ל”ת)

   עמית

 7. מספר היריות  


 8. 10 כדורים זה לא הגנה עצמית!!  

  10 כדורים זה לא הגנה עצמית!!

 9. רצח מיותר!  


 10. את מי מענין ?  


  • צודק! הגזימו לגמרי עם הסרטונים. 


 11. יריות  

  פו הדוב

 12. השוטר צודק... מקומו של הבחור.. בבית רפואה.  

  דודי השוטר נרצח על ידי יהודי

 13. הכבוד עלה להם לראש  

  יהודה

  • מרתיח עד כמה זה נכון!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ל”ת)

   אוראור

 14. הבא להרגך השכם להורגו  (ל”ת)

  יוסי

 15. השוטר רוצח מסיבה פשוטה, אחרי 2 יריות ברגליים אדם מנוטרל ולא יכול לרוץ לקרתו, השוטר הוציא עליו את התסכול שלו מהמירדף. שוטר שלא יודע כמה כדורים לירות במצב כזה אסור לו להחזיק נשק וזה ברור אם הוא ימשיך לתפקד בתור שוטר עם נשק הרח שחיי אדם הם הפקר במדינת ישראל  (ל”ת)


 16. השגחה פרטית, השוטרים והחיילים מתפרעים באלימות על החרדים, הקב"ה שולח עליהם בחזרה אלימות חייל דחף-חייל נדרס, שוטר נתף אגרוף-שוטר קיבל דקירה, כנראה שבזמן הקרוב עוד נראה הרבה אלימות כלפי שני הגופים הנ"ל יש דין ויש דיין, כמובן שיש עוד הרבה חשבונות אבל דמם של החרדים אינו הפקר, ועוד אין אני אומר לישמוח חס ושלום מדברים כאלה רק שרואים שיש שליט לבירה.  (ל”ת)


 17. אני מזועזע, היה קשה לי לראות את זה ! נראה שהשוטר ניצל הזדמנות לירות - והרבה !  (ל”ת)


 18. אני מרגיש למגיבים פה אין אמצע. רק קיצון.  

  בן

 19. לכול התמחסדים כשהם יהיו בסכנת חיים לתת לדוקר להשלים את הרצח וגם להגיש לו פרחים.  (ל”ת)

  מציע

;