1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

פרסום ראשון: ב'חברון' נערכים לחזרה לשגרה: מאות בחורים ייקלטו

בישיבת 'חברון' בגבעת מרדכי שבירושלים, נערכים לחזרה של כמה מאות בחורים עם 14 קפסולות. ראשי הישיבה כתבו מכתב מיוחד לבחורים הכולל בתוכו שורת תנאים לפתיחה. "הפרת התחייבות זו תגרום לאבוד הזכות להיות בן הישיבה" | המכתב המלא בפרסום ראשון ב'בחדרי חרדים' 

משה ויסברג, ח' אייר תש"פ 02/05/2020 22:53

2500 ש"ח פיקדון • פרסום ראשון היכל ישיבת חברון ריק בשבוע שעבר היכל ישיבת חברון ריק בשבוע שעבר צילום: שוקי לרר

הנהלת ישיבת חברון גבעת מרדכי שלחה להורי התלמידים מכתב ביום שישי, לקראת חזרה אפשרית לספסל הלימודים - על פי 'מתווה הקפסולות'. גם ב'חברון' המתווה עדיין לא ישים לכלל בחורי הישיבה.

המכתב שכתבו ראשי הישיבה, הגאון רבי משה מרדכי פרבשטיין, הגאון רבי שלמה כץ, הגאון רבי דוד כהן והגאון רבי יוסף חברוני כתוב, כי בעקבות המתווה תתאפשר חזרה חלקית. 

"להוותנו בצוק העיתים, עקב המצב הנורא בו אנו שרויים, איננו יכולים עדיין לשוב לבית חיינו כבתחילה בצורת הישיבה אליה כולנו שואפים", פתחו ראשי הישיבה את המכתב "אכן מחוייבים אנו לכך שמעולם לא פסקה ישיבה מישראל, וכפי שמבואר בתנחומא פרשת נח שקבע הקב"ה שתי ישיבות בישראל שיהיו הוגין בתורה יומם ולילה, ומבואר שם שלעולם יהיו שתי הישיבות ואף לימות המשיח יעמדו, זכתה ישיבתנו הקדושה להיות הישיבה הותיקה ביותר שלא פסקה מאז יסודה, ועלותה באופן פלאי לא"י והיותה לאם הישיבות, ודאי מחייבת אותנו בכובד האחריות לעשות כל שאפשר שלא תיפסק ישיבה מישראל".

"אחריות זו מוטלת על כולנו, כל בני הישיבה, שהם הם הממשיכים את דרכה בעליה במסילה העולה בית ה'. לאחרונה אושר מתווה המאפשר התחלה של חזרה לישיבה, והישיבה לא חוסכת כל מאמץ לראות שיתאפשר לשוב וללמוד בדיבוק חברים בישיבה באופן שלא יסכן חלילה אף אחד מבנינו. לצערנו, עקב הדרישות והתנאים הנצרכים, האפשרות היא רק חלקית, ולא נוכל בשלב זה לתת פתרון לכולם, אך מקווים אנו שבמשך הזמן נוכל להוסיף עוד ועוד".

"התנאים לא יהיו קלים" כותבים ראשי הישיבה, "אך זו הזדמנות לקיים כי הם חיינו ואורך ימינו, ובכל תנאי ומצב בהם נהגה יומם ולילה, ולהיות חלק מהשבת הישיבות לתפקידן לקיים את העולם אין זה דבר של מה בכך, אנו מצידינו נעשה כל מאמץ להקל ולדאוג שלא יחסר דבר לבני הישיבה על מנת להגדיל תורה ולהאדירה ולהתעלות ברוממות ובגדלות כדרך הישיה"ק לקדש שם שמים. אנו מבקשים להזדרז ולהירשם בהקדם כיוון שלא נוכל להכיל את כולם בשלב זה".

"מצורף בזה טופס הרשמה והתחייבות שההשתתפות מותנת בקבלתו, קבלת התנאים מחייבת אחריות כבדה הנוגעת לשמירה על בריאות בנינו ולאפשרות קיום התכנית בכלל הישיבות, אי לכך הפרת התחייבות זו תגרום לאבוד הזכות להיות בן הישיבה".

על פי התנאים מי שיוצא מהישיבה לא יוכל לחזור למשך 45 יום, כל בחורי ייצטרך להביא שיק פיקדון על סך 2500 שקל. על פי המתווה הישיבה תיפתח עם 14 קפסולות וסך הכל 364 בחורים. 

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי מדברים על בחורים משיעור א' וב' וכבר ביומיים הקרובים הצפי לחזרה לישיבה אם כי גורם בישיבה אמר ל'בחדרי חרדים' שהסיכוי הוא נמוך עקב כך שהמתווה לא ריאלי. 

המכתבים שנשלחו בישיבת חברון המכתבים שנשלחו בישיבת חברון צילום: באדיבות המצלם

המכתבים שנשלחו בישיבת חברון המכתבים שנשלחו בישיבת חברון צילום: באדיבות המצלם

המכתבים שנשלחו בישיבת חברון המכתבים שנשלחו בישיבת חברון צילום: באדיבות המצלם

המכתבים שנשלחו בישיבת חברון המכתבים שנשלחו בישיבת חברון צילום: באדיבות המצלם

המכתבים שנשלחו בישיבת חברון המכתבים שנשלחו בישיבת חברון צילום: באדיבות המצלם

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה מי מת?  (ל”ת)

  חיים

 2. עאלק  


 3. מצפצפים על ר' גרשון אדלשטיין???  

  משה

 4. נכנעו ללחץ  

  איש

 5. יופי של ישיבה כל הכבוד מצליחים לשלב תורה ובטיחות  

  שריר

;