1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

לאחר מחלה: העסקן הרפואי מגור הלך לעולמו

הרה"ח ר' שמעון גרינבוים ז"ל, ממקורבי אדמו"רי בית גור ומאנשי סודו של הרבי שליט"א, הלך לעולמו לאחר מחלה קשה בגיל 71, היה איש חסד ועסקן רפואה עשרות בשנים וסייע לאלפים 

משה ויסברג, י"א אייר תש"פ 05/05/2020 10:46

ממקורבי האדמו"רים הרה"ח רבי שמעון גרינבוים ז"ל הרה"ח רבי שמעון גרינבוים ז"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: הלך לעולמו הרה"ח רבי שמעון גרינבוים ז"ל, מחשובי חסידי גור וממקורבי אדמו"רי החסידות, איש חסד ועסקן רפואה עשרות בשנים, לאחר מחלה קשה בחצי שנה האחרונה והוא בן 71 בפטירתו. 

המנוח ז"ל נולד בפריז בחודש סיון בשנת תש"ט, לאביו הרה"ח רבי שלמה צבי גרינבוים ז"ל, מעסקניה הבולטים של אגודת ישראל במחנות העקורים לאחר המלחמה ולאחר מכן בארה"ב. 

בשמחת הברית שלו שימש כסנדק האדמו"ר בעל ה'לב שמחה' מגור זצ"ל, שהיה אותה עת בפריז, בילדותו ובבחרותו התחנך במוסדות בארה"ב ובארץ הקודש ונקשר לאדמו"רי בית גור. 

הוא כיהן כעסקן רפואי בארה"ב ועזר וסייע לעשרות אלפי חולים, עם חוליו של הרבי בעל ה'לב שמחה' מגור, היה ר' שמעון איש הקשר לבכירי מערכת הרפואה בארה"ב ודאג לכל הציוד הרפואי וטובי הרופאים. 

עם יבלחט"א האדמו"ר מגור. צילום: באדיבות המצלם

בארה"ב הוא היה האיש של האדמו"ר מגור שליט"א בהיותו איש סודו, הוא היה מתלווה אליו בביקורים שם והיה מתלווה לביקורים אצל האדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל בהיותו מקורב גם לחב"ד.

בסוף שנת תשנ"ה עלה לארץ הקודש והשתקע בבני ברק, כאן בארץ הקודש הקים לבקשת האדמו"ר בית מדרש להוראה באשדוד וכולל ברובע ח' בו לומדים טובי תלמידי החכמים בחסידות גור, ובמשך תקופה ניהל את ישיבת 'בית ישראל' של החסידות בעיר אשדוד. 

בשנה האחרונה חלה ונחלש ולפני חודש וחצי זכה לחתן את נכדו שהתקיימה באופן מצומצם במושב קוממיות. 

השאיר אחריו דור ישרים מבורך. 

מסע הלוויה היום (שלישי) בשעה 17:00 מבית המדרש הגדול של חסידות גור ברחוב ירמיהו בירושלים להר הזיתים שם ייטמן. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

ר' שימען גרינבוים ז"ל עם הרבי מחב"ד זצ"ל והרבי מגור. צילום: מרכז התקשורת חב"ד COL 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אנשי אמונה אבדו  

    אברהם

;