1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. טכנולוגיה

מסעיר את הרשת: הגאון הצעיר גנב יותר מ-100 מליון דולר

טלפון של מנכ"ל חברת ייעוץ שנפרץ, הוביל לעקבותיו של נער בן 15 מניו יורק החשוד בגניבת 24 מליון דולר. על פי התביעה, מגיל 13 הנער הספיק לגנוב למעלה מ-100 מליון דולר 

משה פריד, ט"ז אייר תש"פ 10/05/2020 18:00

החל מגיל 13 אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: Sliman Khader/FLASH90

מתביעה שהוגשה לבית המשפט בניו יורק עולה, כי האקר בן 15 וצוות "גאוני המחשב הרשעים" שלו, גנבו כ-24 מיליון דולר בכסף קריפטוגרפי מיועץ של חברות ייעוץ ההשקעות בלוקצ'יין.

טרפין, מייסד ומנכ"ל חברת ייעוץ הבלוקצ'יין Transform Group, טוען שהטלפון שלו נפרץ וכספו נגנב ב-2018 על ידי כנופיה שבראשה עמד אליס פינסקי, נער ממחוז ווסצ'סטר בניו יורק. "זה היה חלק מפעילות סייבר פלילית ענפה", טוען טרפין. טרפין תובע בשל כך מפינסקי 71 מיליון דולר, יש לציין כי החוק הפדרלי למלחמה בפשע מאורגן מאפשר תביעת נזיקין בגובה פי 3 מהנזק בפועל.

בתלונה שהגיש ביום חמישי לבית המשפט הפדרלי במנהטן כתב טרפין "פינסקי ושותפיו הם למעשה גאוני מחשב רשעים עם מאפיינים סוציופתיים שהורסים בדם קר את חיי קורבנותיהם, ומתרברבים במעשי שוד במיליונים".

על פי טרפין, הכנופיה של פינסקי מזהה אנשים שמחזיקים בכמויות גדולות של כסף קריפטוגרפי ומשיגה שליטה על הטלפונים שלהם על ידי שוחד או רמייה של עובדים בחברות הסלולר שלהם. כך יכולים ההאקרים ליירט הודעות אימות, להשיג מידע ולשאוב את חשבונות הקריפטו של קורבנותיהם.

על פי התביעה, פינסקי סיפר לחבריו שהחל מגיל 13 הספיק לגנוב יותר מ-100 מיליון דולר בכסף קריפטוגרפי, ומאות אלפי דולרים מתוכם הוא המיר לכסף מזומן שאיחסן בחדר השינה שלו. טרפין טוען גם שלאחר שהתעמת עם פינסקי על תפקידו לכאורה בשוד, הנער שלח לו כסף קריפטוגרפי, כסף מזומן ושעון יד בשווי כולל של שני מיליון דולר. לטענתו של טרפין זו הייתה למעשה הודאה מצד פינסקי שאכן גנב ממנו.

טרפין תבע את חברת AT&T ב-2018, בטענה ששיטות אבטחת המידע הנרפות של החברה הן שאפשרו לכנופייתו של פינסקי להשתלט על הטלפון שלו. AT&T דחתה אז את ההאשמות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;