1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

תקיפת האחים החרדים: הנאשם השני יפצה ב-50 אלף שקלים

תוקף האחים החרדים בעיר דוד יפצה את האחים ב-50,000 שקלים, כך נקבע בפסק הדין שנתן תוקף להסדר פשרה בין הצדדים במסגרת התביעה האזרחית. הסכום מצטרף לכספי הפיצויים של התוקף הנוסף, על סך 40,000 שקלים. מדובר בתקיפה בה בתקיפה בה קשרו התוקפים את פאותיהם של האחים זו לזו, הכו אותם והכריחו אותם להגיד פסוקי התאסלמות • עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "תשלום הפיצויים בפועל מביא להרתעה רבה ולמניעת מעשי התעללות"

קובי עוזיאלי, י"ח אייר תש"פ 12/05/2020 12:53

שנתיים אחרי המקרה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: אוראל כהן, פלאש 90

ביהמ"ש המחוזי ירושלים פסק על אחד מתוקפי שני האחים בעיר דוד לפצות אותם ב50,000 שקלים, במסגרת הסכם פשרה בין הצדדים בתביעה אזרחית שהגישו האחים. על התוקף הנוסף נפסק לפני כחצי שנה לפצות את האחים ב40,000 שקלים, המצטברים יחדיו ל-90,000 שקלים. נזכיר כי מדובר בתקיפה חמורה, בה מעבר לפגיעה פיזית עברו האחים גם פגיעה נפשית ודתית והוכרחו לומר פסוקי התאסלמות.

התקיפה אירעה לפני כשנתיים, עת הלכו שני האחים בבוקר שבת לטבול במעין השילוח בעיר דוד. בעת ירידתם למעיין נתקלו האחים בשני צעירים ערבים שהחלו להכות אותם. שני האחים הצליחו לברוח ולהסתתר, ולאחר מכן המשיכו בדרכם למעיין.

כשחזרו מהטבילה נתקלו שוב בשני הצעירים, שחסמו את דרכם, אחד מהם קשר את פאותיהם של האחים זו לזו בעוד השני מצלם את ההתעללות. הצעיר גם הכריח את האחים חזור על מילים בגנות מדינת ישראל ובשבח ארגון החמאס, והכל תוך כדי מכות. גולת הכותרת של ההתעללות היתה כפיית האחים לומר את מילות ה'שהאדה' הנאמרות בעת התאסלמות, ולאחר מכן הכריחו הצעירים את האחים לנשק את ידיהם ובעטו בהם שוב. בשלב מסוים הצליחו האחים להימלט מהמקום.

האחים הגישו תלונה נגד התוקפים, אולם רק תוקף אחד הואשם והורשע. לגבי התוקף השני טענה הפרקליטות כי זיהויו זוהם. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את האחים קיבל לאחר הרשעת החשוד הראשון את חומר הראיות לידיו, ונוכח שיש ראיות רבות כדי להביא להרשעת החשוד השני. עו"ד בלייכר ערער על ההחלטה ואף הוגש בג"ץ בעניין זה לבחינת הערר שנדחה בידי פרקליטות המדינה. בינתיים תבעו האחים את התוקף בתביעה אזרחית. כאמור, לפני חצי שנה הוחלט כי יפצה אותם ב40,000 שקלים שישולמו בפועל.

כעת, גם התוקף הראשון, שהורשע ונידון ל-15 חודשי מאסר, יפצה את האחים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' המייצג את האחים מסר כי "פסקי הדין האזרחיים אשר מחייבים את התוקפים בסכום כולל של 90 אלף שח, אשר תשלומם החל בפועל, מסכמים פעילות משפטית ענפה. מדובר במקרה שבתחילה לא קיבל את התייחסות הראויה, והפעילות של מחלקת נפגעי איבה בארגון חוננו הביאה את התקיפה והתעללות לקדמת השיח, תוך דרישה למיצוי הדין המלא עם התוקפים, מה שהביא למעצרם, להגשת כתב אישום נגד אחד מהם ולמאסרו".

עו"ד בלייכר ציין את המאבק המשפטי נגד התוקף השני שלא הורשע: "נאבקנו שיוגש כתב אישום אף כנגד התוקף השני, מאבק אשר הגיע לכדי עתירה לבג"ץ. במקביל הגשנו תביעה אזרחית כנגד שני התוקפים, וגם התוקף שהצליח למלט עצמו מהליך פלילי נאלץ לשלם תשלומי פיצויים בפועל. אנו בטוחים שההליכים שניהלנו, כמו גם התוצאות, מביאים להרתעה רבה ולמניעת מעשי התעללות אנטישמיים. אנו נמשיך להיאבק, ללחוץ ולעשות מאמץ רב כדי שכל תקיפה לאומנית אנטישמית תקבל התייחסות ראויה וטיפול שיביא למיגור התופעה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תקיפת האחים  

    אריה

  2. ולמה לשוטר שמשך פיאות לחרדי בבית שמש  


;