ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024
האם אתם זכאים?

נתניהו הבטיח: המענק האחרון לעצמאים יוצא לדרך

במסגרת הסיוע הממשלתי לבעלי עסקים עצמאים שנפגעו בעקבות משבר הקורונה, השלב השלישי והאחרון יוצא לדרך • הפעימה הנוכחית תיועד עבור עסקים קטנים ובינוניים בעלי מחזור העולה על 18 אלף ש''ח • הגשת הבקשות תתבצע באתר רשות המיסים 

נתניהו הבטיח: המענק האחרון לעצמאים יוצא לדרך
שטרות ישראלים צילום: נתי שוחט, פלאש 90

במסיבת העיתונאים שערך לפני כשבועיים ראש הממשלה בו הכריז על השקת האתר של רשות המסים לקבלת מענק לעצמאים, אמר נתניהו כי המענק יתקיים בשלושה פעימות. היום יצאה לדרך הפעימה השלישית. במסיבת העיתונאים דיבר גם מנהל רשות המיסים בישראל ערן יעקב שהסביר כי "אנשים ייכנסו לאזור האישי שלהם בצורה פשוטה. לאחר הכניסה הם יצטרכו לדווח באתר של רשות המסים באזור האישי. תוך יומיים הכסף יהיה אצלו בחשבון הבנק".

הפעימה השלישית שנפתחה הבוקר (שלישי) באתר רשות המסים להגשת בקשות לקבלת מענק סיוע לעסקים להשתתפות בהוצאות קבועות, מהווה פעימה שלישית של תשלום מענקי הסיוע למשק בשל ההשלכות הכלכליות של נגיף הקורונה.

במסגרת הפעימה הזאת יכולים להגיש בקשה לקבלת מענק עסקים קטנים ובינוניים בעלי מחזור העולה על 18 אלף שקל ועד 20 מיליון שקל בשנה שנפגעו בתקופת קורונה. זאת, למעט עצמאים עם מחזור עד 300 אלף, שמקבלים כבר את המענק במסגרת אחרת, כתוספת לפעימה השנייה. תקרת המענק היא עד 400 אלף שקל. מטרת המענק היא לאפשר לעסקים אלו המשכיות תפקודית, והוא ניתן בעבור הוצאות קבועות שהעסק לא יכול היה לחסוך בחודשים מרץ ואפריל 2020.

הגשת הבקשות למענק תבוצע באמצעות טופס מקוון באתר רשות המסים. לפני מילוי הטופס המקוון ניתן להשתמש במחשבון מיועד שפורסם באתר לצורך חישוב סכום המענק. את הבקשה יכול להגיש העוסק או מייצג מטעמו אם הבקשה הוגשה בהתאם להנחיות.

רשות המיסים מענק בנימין נתניהו קורונה עצמאים עסקים קטנים עסקים בינוניים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד