1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. חינוך

בעקבות 'בחדרי': כ-1,300 מטפלות חרדיות חזרו לעבוד

כ-4,000 מטפלות המחנכות כ-20,000 פעוטות, מהן כשליש חרדיות, יוכלו לחזור לעבוד לאחר שמשרד העבודה והרווחה ומשרד האוצר נענו לדרישותיהן. מטפלות חרדיות יזכו לשני מענקי עצמאים בסכום כולל של 8,500 ש"ח • "בסיעת יהדוה"ת נמשיך בע"ה ללוות את המאבק עד לסיומו הטוב"

איציק כהן, י"ט אייר תש"פ 13/05/2020 14:26
תגיות:

השביתה הסתיימה גן ילדים. צילום אילוסטרציה, נתי שוחט פלאש 90 נתי שוחט, פלאש 90

'בחדרי חרדים' עקב בתקופה האחרונה אחר מצוקתן הקשה של המטפלות החרדיות שיצאו לחל"ת בעקבות משבר הקורונה ונותרו ללא דמי אבטלה ועם חור תקציבי עמוק. בשל כך, איגוד המטפלות החליטו על שביתה בה נוטלו חלק כ-4,000 מטפלות שהיו אמורות לחזור לעבודתן במעונות הנמצאים תחת משרד העבודה והרווחה. השביתה הותירה 20,000 ילדים קטנים בבית ואת ההורים ללא כל פתרון אחר.

היום מדווח כי השביתה הסתיימה השביתה וכ- 1,300 מטפלות חרדיות יזכו לשני מענקי עצמאים בסכום כולל של 8,500 ₪ למשפחתון מלא עם 5 ילדים וכן בפיצוי בסך 3,500 ₪ למשפחתון מלא, לפי תחשיב של 700 ₪ לילד. המטפלות קיבלו התחייבות על מועדי התשלומים ולאור זאת איגוד מטפלות המשפחתונים של משרד העבודה והרווחה בכוח לעובדים הודיע על סיום השביתה שנמשכה שלושה ימים.

כ-4,000 מטפלות המחנכות כ-20,000 פעוטות מהן כשליש כאמור, מטפלות חרדיות, יוכלו לחזור לעבוד, לאחר שמשרד העבודה והרווחה ומשרד האוצר נענו לדרישותיהן ובראשן – קבלת מענקי העצמאים עבור חודשיים ללא עבודה וללא הכנסה. המענקים יהיו בסכום גבוה ממה שהוצע למטפלות בתחילה והרישום שנפתח לשאר העצמאים עוד לפני הפסח ייפתח למטפלות המשפחתונים ביום חמישי הקרוב.

בנוסף, מטפלת שתאלץ לשהות בבידוד בחודשים מאי ויוני, תקבל את דמי הסבסוד עד סוף החודש שבו נכנסה לבידוד.

"אנו גאות במאמץ המרוכז ובאחדות שהפגינו מטפלות מכל הארץ - חילוניות וחרדיות, אשר הבהירו כי הן מסרבות להיות שקופות" אומרת הגב' נעה נוצני, ראש ענף הגיל הרך בכוח לעובדים, יום לאחר שמאות מטפלות הפגינו ברחבי הארץ. "לאור המגבלות הביורוקרטיות שמנעו מאיתנו קבלת מענקים בעבר, עמדנו על הקלת ההליך הביורוקרטי וקבלת כספים מהירה – למשקי הבית שלנו, שחלקם על סף קריסה" מוסיפים באיגוד המטפלות.

כחלק מההסכמות יופעל קישור ייעודי למימוש הזכאות  ביום חמישי וקבלת הכספים תהיה תוך 48 שעות מהגשת הבקשה. בנוסף, מאחר ושהות הילדים במשפחתון מבוססת במידה רבה על סבסוד המדינה, הובטח כי הסבסוד יינתן רטרואקטיבית מה- 1.5.2020.

מתחילת המשבר פעל ח"כ הרב משה גפני להשגת דמי אבטלה למטפלות בגיבוי הביטוח הלאומי אך משרד האוצר טרפד זאת. גפני וח"כ יעקב אשר מיהדות התורה ליוו באדיקות את המטפלות במאבקן.   

ח"כ יעקב אשר הגיב לסיום השביתה: "כמי שמלווה חודשים ארוכים את מאבקן הכואב והצודק של אלפי מפעילות המשפחתונים ברחבי הארץ להכרה תעסוקתית שתייצב את מעמדן וזכויותיהן, אני מברך את משרדי האוצר והרווחה שנענו לפניותינו וסיכמו על העברת מענקי סיוע הכרחיים למטפלות בתקופת המשבר הנוכחי. אני וחבריי בסיעת יהדוה"ת נמשיך בע"ה ללוות את המאבק עד לסיומו הטוב והעמידה של משרד האוצר בהתחייבות להעברת המענקים למנהלות המשפחתונים".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;