1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

נתניהו ובנט שוחחו: "הקטין את ההצעה המקורית"

בניסיון אחרון לכלול את ימינה בממשלת האחדות המתגבשת, שוחח לפני זמן קצר ראש הממשלה נתניהו עם יו"ר ימינה נפתלי בנט. בסיום השיחה דווח כי לא הושגו הסכמות, מה שפתח קרב גרסאות בין הצדדים • הליכוד: "נתניהו הציע לבנט הצעה משופרת - חינוך או תיק כלכלי בכיר לבחירתו" • ימינה: "המילים תיק כלכלי בכיר וחינוך לא נאמרו"

ארי קלמן, י"ט אייר תש"פ 13/05/2020 17:56

קרב גרסאות בנט ונתניהו בנט ונתניהו צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

יממה להשבעת הממשלה, ובמטרה להשיג הסכם עם סיעת ימינה ולצרפה לממשלת האחדות, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ימינה שר הביטחון נפתלי בנט שוחחו לפני זמן קצר בטלפון ודווח כי לא הושגו הסכמות.

לטענת אנשי ימינה, רה"מ והשר בנט שוחחו בטלפון, לאחר שלשכת נתניהו לא נאותה לקבוע את הפגישה בין השניים.

לדבריהם, בשיחה אמר ראש הממשלה כי הצעת הליכוד לא השתנתה ולא תשתנה. ההצעה היא תיק ירושלים, סגן שר עם אחריות לשירות הלאומי והתיישבות, חצי יו"ר ועדת קליטה ושר נוסף ולפיכך לא הושגו הסכמות.

בליכוד מיהרו לשגר הודעה מיד עם סיום השיחה וכתבו כי "ראש הממשלה נתניהו עשה כעת ניסיון אחרון להכניס את ימינה לממשלה, לפני הנחת ההסכמים הקואליציוניים הלילה".

לטענת הליכוד, "ראש הממשלה הציע לבנט הצעה משופרת - חינוך או תיק כלכלי בכיר לבחירתו, בנוסף לתיק ירושלים והחטיבה להתיישבות, השירות הלאומי והמורשת".

"לצערנו" אומרים בליכוד, "בנט דחה את ההצעה בשל המאבק הפנימי בתוך ימינה על חלוקת התיקים ומכיוון שמה שחשוב לו זו כיסאולוגיה ולא אידיאולוגיה".

בתגובה לליכוד אמרו בימינה, כי "המילים תיק כלכלי בכיר לא נאמרו בשיחה, גם תיק החינוך לא. נתניהו אמר "תיק נוסף" מבלי לפרט איזה. המשמעות: הקטנת ההצעה המקורית".

גם בנט עצמו לא נשאר חייב וכתב בחשבון הטוויטר שלו לאחר שיחתו עם ראש הממשלה: "ההחלטה בידי נתניהו. כפי שאמרתי מתחילת הדרך. אנחנו מעוניינים להיכנס לממשלה, רק אם תהיה לנו השפעה. השפעה נגזרת לחלוטין מתחומי אחריות. אם ראש הממשלה רוצה אותנו בעמדות השפעה, נשמח להיכנס. אם ראש הממשלה רוצה אותנו שוליים, חלשים ונטולי השפעה, נעדיף לצאת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חתול ועכבר  

    חתול ועכבר

;