1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. ל"ג בעומר תש"פ

השוטרים והחול שפוזר: האדמו"ר מויז'ניץ במירון

הרבי מויז'ניץ שעלה באורח נדיר ביום ההילולא למירון, התבקש על ידי השוטרים לסיים את התפילה • מה אירע כשהרבי התקשה לעלות במדרגות ההדלקה אך לא ויתר בגלל החול ששפך האברך • צפו בוידאו מיוחד

משה ויסברג, י"ט אייר תש"פ 13/05/2020 18:43

וידאו היסטורי מרבי שמעון הרבי מויז'ניץ בל"ג בעומר במירון הרבי מויז'ניץ בל"ג בעומר במירון צילום: שוקי לרר - המקומות הקדושים

באורח נדיר עלה האדמו"ר מויז'ניץ להר מירון בל"ג בעומר שלא כבכל שנה. האדמו"ר השוהה בחצור הגיע בלווית מקורבו ח"כ יעקב טסלר. 

כפי שניתן לראות בתיעוד, האדמו"ר התפלל בחצר המערה של רבי שמעון, שם הקציבו לו השוטרים מספר דקות. לאחר שחרגו מהדקות שהוקצבו דרשו השוטרים מח"כ טסלר לסיים את התפילה. משם עלה האדמו"ר להתפלל ברחבה העליונה, שם העתיר עבור כלל החסידים ששלחו קויט'ל.

לאחר התפילה, אז גם הגישו השוטרים בקשה לברכה, ביקש האדמו"ר לעלות על גג הציון לערוך את ההדלקה.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי במדרגות שעולות לגג הציון, נשפכו במשך היום כמויות גדולות של שמן, עד שלא היה שייך לעלות במדרגות מסכנת 'החלקה', כשהרבי פסע לעבר המדרגות, הוא הבחין באברך מתנדב שליווה את האדמו"ר, שופך חול על המדרגות כדי שהרבי יוכל לעלות ולא יהיה חשש של החלקה.

באמצע המדרגות, היה מאוד קשה לרבי לעלות כפי שמתועד בוידאו, אחד הגבאים הציע לרבי לרדת ולהדליק מאחורי הציון.

הרבי מויז'ניץ התבטא: "אבל לפני כמה דקות ראיתי יהודי שופך חול כדי שאני יוכל לעלות פה במדרגות, ולא רוצה להכאיב לו שלא יחשוב ששפך סתם וכלל לא רציתי לעבור פה". 

צפו בתיעוד של הצלם דוד כהן 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הרבי הצדיק בדורינו  (ל”ת)


  2. אי אפשר להגדיל את המסך למסך שלם , וגם בעוד סירטונים  (ל”ת)


  3. זה בושה וחרפה איך שהשוטרים ביקשו מאדמו"ר מויזניץ לעזוב את החצר בציון  (ל”ת)


;