1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

דרעי יתעלם מנציגיו בכנסת וימנה שר דתות חיצוני

מסתמן: גם אחרי ההכחשות על מינויו של השר לשעבר אריאל אטיאס לתפקיד השר לשירותי דת - דרעי צפוי למנות לתפקיד מועמד חיצוני שאינו נמנה על שורות המפלגה

ארי קלמן, י"ט אייר תש"פ 13/05/2020 20:02

מסתמן אריה דרעי אריה דרעי צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בשעות האחרונות פועל יו"ר ש"ס השר אריה דרעי לאתר אדם ראוי שיכהן בתפקיד השר לשירותי דת בראשות המשרד שנמצא בידי ש״ס, וצפוי להיות משמעותי בקדנציה הקרובה.

על פי המסתמן, דרעי צפוי למנות דווקא שר חיצוני שלא נמצא ברשימת התנועה לכנסת. השר הבא צפוי להיות משמעותי יותר מקודמיו, זאת בשל כך שאנו עומדים לקראת תקופה סוערת בעולם הרבנות.

כך למשל בשנים הקרובות צפוי להיפתח הליך בחירת רבנים בערים ירושלים, חיפה ותל אביב. זאת ועוד, במידה והממשלה תשרוד קדנציה מלאה, צפויות להתקיים גם בחירות לרבנות הראשית.

בנוסף, לראשונה מזה שנים ארוכות צפוי השר המיועד לכהן כיושב ראש הוועדה למינוי דיינים. כך נחשף לראשונה ב'בחדרי'.

על פי הדיווחים, דרעי, שטרם הכריע סופית על זהות השר הבא, עשוי להתעלם מנציגיו בכנסת שחלקם מצפים לשדרוג, אך יאלצו להסתפק בתופינים אחרים.

רשימת ש"ס מתחלקת לשלושה סוגים של חברי כנסת: הוותיקים, איציק כהן ומשולם נהרי שצפויים לפרוש במהלך הקדנציה; המנוסים, יעקב מרגי שכיהן בעצמו בעבר כשר לשירותי דת ומסרב לחזור לתפקיד; וחברי הכנסת הצעירים.

יצוין כי ההכרעה של דרעי אמורה להתקבל ביממה הקרובה. בש"ס מעלים שמות רבים כאופציות אפשריות. בתוך כך, הבוקר נשללו הדיווחים על קאמבק אפשרי של השר לשעבר אריאל אטיאס לתפקיד שר בממשלה נתניהו החמישית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יש מינוי  

    משה

;