1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

שכב צמח 17 שנים: הבחור מרמת אלחנן נפטר

סיפור עצוב בשכונת רמת אלחנן בבני ברק: הבחור יעקב גליס ז"ל שעדיו היה לגדולות, נפטר לאחר 17 שנה ששכב צמח. 'בחדרי חרדים' עם סיפור חייו של הילד המתמיד שניחן בכושר כתיבה 

משה ויסברג, כ' אייר תש"פ 14/05/2020 13:57

ניחן בכושר כתיבה נר נשמה נר נשמה צילום: pixabay

ברוך דיין האמת: בבני ברק נפטר היום הבחור יעקב גליס ז"ל בן 31 תושב שכונת רמת אלחנן ששכב צמח קרוב לעשרים שנה.

לפני למעלה מעשרים שנה, יעקב ז"ל היה ילד פלא. הוא למד בחיידר 'אור מרדכי' הסמוך לשכונת רמת אלחנן בה התגורר. חבריו מאותה תקופה נזכרים בגעגוע עצוב ביעקב שכולם ניבאו לו עתיד גדול. "היינו בטוחים שהוא יהיה אחד מגדולי ראשי הישיבות בדור".

יעקב היה בעל כישרון גדול, אך לצד זאת התבלט במידותיו התרומיות ובענוותנותו הרבה. "הייתה בו עדינות וביישנות שהייתה נידוד גמור למוח החריף והעילוי שבו. אגיד לך את האמת, מאז יעקב לא פגשתי דמות מושלמת כל כך" מספר אחד מחבריו לספסל הלימודים בשיחה עם 'בחדרי חרדים'. 

יעקב המנוח, בנם של ר' משה ולאה ברוריה גליס, סיים את לימודיו בחיידר והתקבל ללא קושי לישיבת פוניבז' הקטנה, שם החל ללמוד בהתמדה גדולה. ליעקב הייתה אסטמה עמה התמודד כל שנות ילדותו. באחד הימים כשיצא מהישיבה תקף אותו קוצר נשימה אופייני, אלא שבניגוד לפעמים הקודמות, הפעם ההתקף היה חזק מאוד, ועד שהגיעו אנשי ההצלה הוא כבר איבד חמצן רב במוח. מאז אותו יום יעקב הפך לצמח.

בשנים הראשונות היה יעקב בבתי חולים שיקומיים וחבריו משנות החיידר היו באים לבקרו בקביעות. ברבות השנים באופן טבעי הצטמצמו הביקורים והוריו של יעקב הביאו אותו לבית המשפחה כדי שישהה לצידם.

יעקב ז"ל ניחן גם בכישרון כתיבה. חברו הטוב העיתונאי והסופר יצחק פלדמן שלמד איתו יחד בכיתה מספר ל'בחדרי חרדים': "יחד ערכנו את עיתון הכיתה שיצא לאור ביוזמת הסופר חיים ולדר שהיה המורה שלנו אחר הצהריים. הייתי מגיע אליו הביתה אחרי הלימודים והיינו יושבים שעות על גבי שעות על הניסוחים. אני הייתי חוזר הביתה מלא התפעלות מהכישרון שלו. הוא לימד אותי מהי כתיבה, מהו רגש, ואיך מביאים אותם לידי ביטוי בטקסטים. פעם אפילו כתבנו יחד שיר שהתפרסם בעיתון הילדים של יתד נאמן".

הבוקר הוא נפטר לאחר ייסורים קשים של שנים רבות.

מסע הלוויה יצא בשעה 13:30 בצהריים, מביתו ברחוב גיבורי ישראל בשכונת רמת אלחנן בבני ברק, לבית החיים סגולה בפתח תקווה שם ייטמן. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ברוך דיין האמת  (ל”ת)


 2. עצוב עצוב עצוב היה ילד מיוחד באמת  (ל”ת)

  יהודה

 3. הוא נכנס לפוניבז' בגיל 10????  (ל”ת)

  יהודי

  • רואים שאתה לא חזק בחשבון  


 4. תנחומים  

  שאלתיאל

 5. פַּלְגֵי מַיִם תֵּרַד עֵינִי עַל שֶׁבֶר בַּת עַמִּי  (ל”ת)


 6. קשור לישראל גליס?  (ל”ת)


 7. ניחום אבלים  

  תושבת בני. ברק

;