כ"א אייר התשפ"ד
29.05.2024
אלפי יהודים בבידוד מלא

רוסיה בהסגר: חלוקת ענק לנזקקים ב'האנגר'

בגלל מגפת הקורונה והסגר במדינה יזם רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר חלוקת ענק ל 12 אלף משפחות נזקקות יחד עם נרות שבת ועלון חדש על קדושת השבת. צפו בתיעוד 

רוסיה בהסגר: חלוקת ענק לנזקקים ב'האנגר'
חלוקת מזון לנזקקים ברוסיה צילום: מבשר טוב – מוסקבה

ב'האנגר' ענק, נערך בימים אלו אחד הפרויקט הגדולים והמרגשים שידעה רוסיה בכלל ומוסקבה בירתה בפרט. זאת לאור ההסגר המקיף במדינה, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה ומיליוני אזרחים השוהים בבידוד מלא.

בין אלו, ישנם אלפי יהודים שנשארו כעת ללא מקור פרנסה ועוד רבים שחוששים לצאת מביתם, אף לא לשם קניית מצרכי מזון למחיה.

ביוזמת רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, נענו כמה נגידי ותומכי הקהילה להטות שכם לסייע לכל דכפין, ותוך מספר ימים התארגנה היוזמה של הענקת סלי מזון שבועיים לכל משפחה ברוכת ילדים, גלמודים וקשישים.

ה'סל' כולל בתוכו קפואים ובשרים, חלות ומיץ ענבים, פירות וירקות, מצרכי מזון בסיסים, כאשר לכל סל מצורף עלון חדש על קדושת השבת, עם מידע יהודי מגוון ומרתק לכל המשפחה ונרות שבת קודש לאם ולבת.

במוסקבה הסלים מחולקים ל-12,000(!) משפחות, מתוך אלו הרשומים ומקבלים תמיכה קבועה ב"מרכז החסד היהודי שערי צדק" שבמרכז מוסקבה, וכן לכל המשפחות הקשורות ליותר מ-30 בתי חב"ד הפזורים בבירה. בשאר ערי רוסיה, מחולקים עוד כ-10,000 סלים, באמצעות עשרות רבני ושלוחי חב"ד, המביאים בעצמם את העזרה, הישר לבתים של בני משפחות הקהילה.

חלוקות אלו של מזון כשר למהדרין, הן בנוסף לחלוקה קבועה שבועית למשפחות ברוכות ילדים, ע"י "קופת מתן בסתר" של הגמ"ח המרכזי "קרן חיה מושקא", המחלקת סלי מזון גדולים ומיוחדים מזה תקופה ארוכה. וכן מנות טריות מדי יום ע"י "ביקור חולים – מוסקבה", המשגר את האוכל לכל המאושפזים היהודים, בבתי רפואה או בבתים.

פעולת אלו של סעד ועזר, גורמות לקידוש שם שמים גדול ברוסיה, והקהילה היהודית היא סמל ודוגמה של שמירת ההיגיינה והחוק, לצד עזרה ותמיכה לכל נזקק.

רוסיה קורונה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד