י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024

הזוכה המפתיע בתואר 'שיר ירושלים'': 'עוד ישבו'

כוכבי הזמר היהודי עלו בזה אחר זה וביצעו את עשרת שירי ירושלים שהגיעו לגמר המצעד • לאחר תום הביצועים, החל שלב הדירוג עם נקודות שיפוט בכל רחבי העולם • וזהו השיר הזוכה

הזוכה המפתיע בתואר 'שיר ירושלים'': 'עוד ישבו'
מופע שיר לירושלים צילום: חיים טויטו

אמש התקיים מופע ראשון מסוגו, מצעד שירי ירושלים מכל הזמנים, לכבוד יום ירושלים שלראשונה שודר בכל כלי התקשורת ואתרי האינטרנט המגזריים ויצר רושם רב.

כוכבי הזמר היהודי עלו בזה אחר זה וביצעו את עשרת שירי ירושלים שהגיעו לגמר המצעד. את הערב פתח ישי לפידות שביצע את 'ובאו האובדים', אחריו עלה משה לוק ושר את הפיוט הידוע 'שבחי ירושלים'.  להקת קינדרלעך שרו את 'אם אשכחך' בגרסה העממית, קובי ברומר עלה ונתן ביצוע מיוחד משלו ללהיט 'ירושלים שבלב' כשלאחריו עלה לבמה האמן שולי רנד וביצע את 'רחם' הידוע. אוהד מושקוביץ כבש את הבמה עם השיר 'אם אשכחך' של שוואקי, החזן אברימי רוט עלה גם הוא וביצע את 'ולירושלים עירך' כשלאחריו ביצע חיים ישראל את 'השבעתי אתכם'. יונתן רזאל בליווי הפסנתר שר את 'אם אשכחך' של קרליבך ויונתן שינפלד חתם את המצעד עם "עוד ישבו".

לאחר תום הביצועים, החל שלב הדירוג עם נקודות שיפוט בכל רחבי העולם. הזמר גדעון לוין הצטרף מניו יורק, מיכה גמרמן היה נציג הקהילה היהודית בדרום אמריקה ושלוימי גרטנר מלונדון הביא את דירוג המאזינים והגולשים באירופה. השופטים בירושלים היו איש ירושלים הרב ישראל גליס, הפייטן משה חבושה והמוזיקאי משה לאופר שחוו דעתם על שלושת הביצועים הטובים ביותר כשבמקביל הקהל בבית ממשיך את השירים.

כאמור, בסוף הערב הוכרז השיר ׳עוד ישבו׳ של מ.ב.ד ובלחנו של יוסי גרין, כשיר ירושלים של כל הזמנים. על הבמה אמש ביצע אותו, כאמור, יונתן שינפלד שהגיש את היצירה המרגשת באופן יוצא מן הכלל. למקום השני הגיע השיר ׳ירושלים שבלב׳ של אברהם פריד, בביצוע אנרגטי ומיוחד של קובי ברומר ולמקום השלישי הגיעה הקלאסיקה של כל הזמנים, ׳שבחי ירושלים׳ של אביהו מדינה, בביצוע מחודש של משה לוק.

את האירוע המיוחד שהתקיים ביוזמת המשרד לענייני ירושלים ומורשת, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים, הנחה מנחם טוקר, על הליווי המוזיקלי הופקד אהרלה נחשוני ותזמורתו יחד עם מקהלת 'קולות' כשעל ההפקה האמנותית אחראי המפיק דוד פדידה וחברת FDD פרודקשיין.

חכי"ם מגלים מהו שיר ירושלים שלהם?

כתבת ירושלים לא למכירה

כתבת המחווה ליום ירושלים

המחווה לחזן העולמי יצחק מאיר הלפגוט

כתבת ליל המעלות

יום ירושלים מנחם טוקר יוסי גרין שיר לירושלים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד