1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בערב שבת: שלושה מקרים של היסחפות בכנרת

עקב החזרה לחופי הרחצה וההקלה בהגבלות, התקבלו מספר קריאות במוקד 100 של המשטרה אודות אירועים ימיים בהם נמצאים במצוקה מספר גברים • צפו בחילוץ

קובי בורנשטיין, כ"ט אייר תש"פ 23/05/2020 22:07
תגיות:

צפו בתיעוד חילוץ גולשים בכנרת חילוץ גולשים בכנרת צילום: דוברות המשטרה

אמש (שישי), בשעות הצהריים, התקבלו מספר קריאות במוקד 100 של המשטרה אודות אירועים ימיים בהם נמצאים במצוקה מספר גברים, שעסקו בספורט ימי בכנרת.

הדיווח הראשון התקבל אודות צעיר בשנות ה-20 לחייו, שנפל מאופנוע הים שרכב עליו במרחק של 300 מטר מקו החוף ובשל פציעתו לא יכול לחזור ולעלות על האופנוע.

שוטרי השיטור הימי כנרת הוזעקו למקום וחילצו את הצעיר, שנפצע באורח בינוני (עפ"י גורמי רפואה), לחוף ומשם פונה לבית החולים "פוריה" להמשך טיפול רפואי.

דיווח שני למוקד 100 היה מגבר, שטען שחברו שגלש עימו באגם, טרם חזר לחוף וככל הנראה נמצא במצוקה.

שוטרי השיטור הימי כנרת הוזנקו והחלו בסריקות. תוך מספר דקות הצליחו השוטרים להגיע אל הגבר בשנות ה-40 לחייו, שהיה באפיסת כוחות, כשהוא במרחק של 3 ק"מ מהחוף. השוטרים חילצו אותו בשלום וסייעו בשינוע הגלשן לחוף.

לדבריי הגולש יצאו הוא וחברו עם הגלשני רוח מחוף "הדקל", כאשר החבר הצליח לחזור לחוף, אך הוא נתקל ברוח מערבית אשר סחפה אותו במהירות הרחק מקו החוף. החום והגלים הגבוהים הקשו עליו והוא איבד את כוחותיו.

▪️הדיווח השלישי למוקד 100 היה אודות גבר שיצא לגלוש עם גלשן הרוח וטרם חזר לחוף. שוטרי השיטור הימי החלו בסריקות נרחבות לאיתורו, כאשר הבחינו בו במרחק של 300 מטר מקו החוף. הגבר אחז בגלשן וחגר חגורת הצלה.

לדבריי הגולש במהלך גלישתו הרוח הפסיקה והוא לא יכל לחזור לחוף. השוטרים חילצו אותו בשלום וסייעו בשינוע הגלשן לחוף.

במשטרת ישראל שבים ומדגישים לציבור כי יש לגלות אחריות אישית להיכנס למים בחופים מוכרזים בלבד ובשעות פעילות שירותי ההצלה, אין להיכנס לעומק המים עקב סכנת היסחפות, אין להכנס למים על גבי אמצעי ציפה: אבובים, סירות גומי או מזרוני ים עקב סכנת היסחפות, מומלץ להשאיר בחוף חבר צופה עם טלפון למקרה של מצוקה, ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד (בדגש על ילדים קטנים) אלא בלוויית אדם נוסף, לעוסקים בספורט ימי (גלשנים, מצנחים, אופנועים וכו') - במשך הפעילות יש להיות חגורים בחגורת הצלה, למפליגים באגם הכנרת - יש להצטייד בטלפון נייד בשהייה ממושכת ובכל בעיה או סכנה יש לדווח בהקדם האפשרי למוקד 100 של המשטרה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;