1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מחקר: כיצד תסייע מערכת הביוב למלחמה בנגיף

מחקר שנערך באוניברסיטת ייל שבארה"ב, מצביע על תרומה משמעותית של דגימות ביוב למאבק בקורונה. החוקרים טוענים כי באמצעות ניתוח דגימות ביוב ניתן לזהות מוקדי התפרצות בין שלושה ימים לשבוע לפני בדיקות קורונה או נתוני אשפוז בבתי חולים

משה פריד, א' סיון תש"פ 24/05/2020 14:31
תגיות:

ניתן לזהות מוקדי התפרצות ביובית (1).jpg צילום: פיקסביי

מגיפת הקורונה ממשיככה להתפשט בעולם בקצב מבהיל ובשבוע האחרון נשבר שיא במספר הנדבקים בעולם ליממה אחת כשהמספר עמד על יותר ממאה אלף נדבקים ביום. מחקרים בעולם כולו מנסים להבין מה הדרך היעילה ביותר להילחם בנגיף הקטלני, וכעת מתברר ממחקר שנערך בארה"ב כי יתכן דווקא שבאמצעות מערכת הביוב ניתן להילחם בהצלחה בנגיף, כך ע"פ דיווח בערוץ 12.

המחקר שנעשה באוניברסיטת ייל שבארה"ב, ושילב אפידמיולוגים, מהנדסים, מומחי סביבה וכימאים מצביע על תרומה משמעותית של דגימות ביוב למאבק בקורונה. החוקרים טוענים כי באמצעות ניתוח דגימות ביוב ניתן לזהות מוקדי התפרצות בין שלושה ימים לשבוע לפני בדיקות קורונה או נתוני אשפוז בבתי חולים.

כותבי המחקר כתבו כי "המחקר שלנו יכול להיות בעל השלכות משמעותית לטיפול מונע בהתפרצות או להקלה במגבלות", ציינו הכותבים. כך לדוגמא ניתן לערוך דגימות ביוב בעיר מסוימת ולהטיל שם סגר מקומי במידת הצורך, וכך יימנע הצורך בסגר מורחב.

עוד שאלה שעולה מעבר לאפשרות לאתר מוקדי התפרצות ע"י הביוב היא האם באמצעות הביוב ניתן גם להידבק בנגיף, לפי ארגון הבריאות העולמי והמרכז למחלות מדבקות האמריקני הסיכוי לכך קלוש, אבל קיים. עד כה לא התגלו מוקדי הדבקה בקרב עובדי תברואה שנדבקו מעבודה בביוב, וזה סימן טוב.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רק שבתמונה רואים בור של ברז כיבוי ולא ביוב...  (ל”ת)

    פינקלקלאוד

;