1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

חוזרים לשגרה: תנועת הרכבות תחודש בעוד כשבועיים

השר אדלשטיין והשרה רגב סיכמו: הרכבות ישובו לפעילות מלאה ב-8 ביוני, קיבולת האוטובוסים תגדל ל-75 אחוזים כבר השבוע • אדלשטיין: "אנחנו במגמת פתיחת המשק לרווחת הקהל והעסקים. אבל ההמשך תלוי בכל אחת ואחד מאיתנו - אם ישמרו על הנחיות משרד הבריאות"

ארי קלמן, א' סיון תש"פ 24/05/2020 18:44

אדלשטיין ורגב סיכמו מחטאים את הרכבות נגד קורונה מחטאים את הרכבות נגד קורונה צילום: רכבת ישראל

בדיון שהתקיים היום (ראשון), בהשתתפות שר הבריאות יולי אדלשטיין, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב, סגן השר המיועד ח"כ אורי מקלב וגורמי המקצוע, סוכם כי התחבורה הציבורית תרחיב את פעילותה באופן ניכר, החל מה-28 במאי - בעוד כשבועיים.

בנוסף, קיבולת הנוסעים המותרת במערך האוטובוסים הבינעירוני תגדל מ-23 נוסעים ל-46 נוסעים, כך שלמעט השורה הראשונה מאחורי הנהג, ניתן יהיה להשתמש בכל מושבי האוטובוס. יחד עם זאת האיסור על נסיעה בעמידה יימשך.

במערך האוטובוסים העירוני קיבולת הנוסעים תגדל מ-20 ל-49 נוסעים, מיניבוסים ומוניות שירות יוכלו לפעול גם הם בקיבולת של 75 אחוזים מהמותר ברישיון הרכב.

מוניות פרטיות יורשו להסיע עד שני נוסעים מאחור, גם אם אינם נדרשים למלווה. רכבת ישראל כאמור, תחדש את פעילותה באופן מלא ב-8 ביוני.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "שיתוף הפעולה עם שרת התחבורה מירי רגב חשוב. כבר מהשבוע שעבר אנחנו נמצאים בעיצומה של מגמת פתיחת המשק לרווחת הקהל והעסקים. אבל ההמשך תלוי בכל אחת ואחד מאיתנו - אם ישמרו על הנחיות משרד הבריאות. בלי שמירה קפדנית על ההנחיות - הקורונה עלולה לחזור ואיתה סגירת המשק".

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב: ״אני שמחה על הסיכום עם שר הבריאות יולי אדלשטיין, לגבי הרחבת שירות התחבורה הציבורית בישראל. זו הבשורה לה ציפו אזרחי ישראל. אני קוראת לציבור לסייע בידינו ולקחת אחריות ולפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות. אני מזמינה את הציבור להפנות שאלות לאתר משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ולפלטפורמות הדיגיטליות של המשרד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;