1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

כיצד הגיבה הנשיאה לרעידת האדמה שהתרחשה בשידור חי?

רעידת אדמה פקדה את ניו-זילנד בדיוק בשיה שראש הממשלה התראיינה בשידור חי בטלוויזיה • "אני לא נמצאת מתחת לאף מנורות תלויות, ונראה שאני במבנה די יציב"

משה פריד, ב' סיון תש"פ 25/05/2020 14:38

תנועת הרכבות הושהתה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הלילה (בין ראשון לשני) פקדה את ניו זילנד רעידת אדמה בעוצמה של 5.8 בסולם ריכטר. הדבר התרחש בשעה שראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, התראיינה לרשת טלוויזיה מקומית. ארדרן לא התרגשה כל כך ופנתה למנחה בחיוך: "אנחנו חווים עכשיו רעידת אדמה נכון?". לאחר מכן היא אף הרגיעה את המראיין שחשש לשלומה והבטיחה שהיא בסדר: "אני לא נמצאת מתחת לאף מנורה תלויה", כך דווח בערוץ 12.

בראיון שהיה בשידור חי, הרגישה לפתע ארדרן כי הדברים באולם שבו התראיינה זזים, ארדרן אמרה למנחה "הדברים די רועדים כאן, אם אתם תוהים למה יש דברים מאחורי שזזים עכשיו". ראש הממשלה שהתראיינה מבניין הפרלמנט, המשיכה והתבדחה: "מבנה הפרלמנט זז קצת יותר ממה שהוא בדרך כלל". בהמשך ציינה שהיא בסדר ולא נשקפת לה סכנה: "אני לא נמצאת מתחת לאף מנורות תלויות, ונראה שאני במבנה די יציב".

מקור רעידת האדמה בניו זילנד היה במרחק 30 קילומטרים צפונית מערבית לעיר לוין בצפון ניו זילנד, עיר שקרובה באופן יחסי לבירה וולינגטון והיה בעומק 37 קילומטר, רעידת האדמה נמשכה כחצי דקה ורשויות החירום בניו-זילנד לא דיווחו על נזק שנגרם כתוצאה ממנה. למרות זאת , בבירה וולינגטון נרשמה בהלה בקרב התושבים.

כחלק מהנחיות הבטיחות, הוחלט להשהות את תנועת הרכבות בעיר הבירה עד שיוודאו סופית שאכן לא נגרם אף נזק בעקבות רעידת האדמה. באיזור נרשמו רעידות משנה חלשות יותר לאחר מכן.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;