1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

הפסק של הגר"ח לרופא המפורסם מבני ברק

כל ילד בני ברקי מכיר את הד"ר משולם הרט הנחשב לרופא ילדים ומקורבם של גדולי ישראל • בתקופת הקורונה גברה עבודתו והוא נצרך לשאול שאלה את שר התורה שנענתה בשידור מהטלפון 

משה ויסברג, ב' סיון תש"פ 25/05/2020 13:16

בכל רגע הטלפון מצלצל ד"ר הרט עם שר התורה הגר"ח קנייבסקי ד"ר הרט עם שר התורה הגר"ח קנייבסקי צילום: באדיבות המצלם

פסק הלכה מרתק ביותר בתשובה נחרצת ומפתיעה שענה שר התורה הגר"ח קנייבסקי לרופא הילדים המפורסם מבני ברק, הרב ד"ר משולם הרט, שנחשב אף לרופאם של גדולי ישראל.

בחודש וחצי האחרונים התפרסם מאוד ד"ר הרט בכל הקשור למגיפת הקורונה, אחרי שנתבקש על ידי מרנן גדולי הדור לייעץ לבני הישיבות והתלמודי תורה והגנים כיצד לחזור ללימודים, ופרסם הוראות ברבים, וזכה להיות ממזכי הרבים.

בעלון 'דברי שי"ח' היוצא לאור מתורתו של שר התורה פורסם כי מאז החל לעסוק בכך מקבל ד"ר הרט אלפי טלפונים ביום, מכל רחבי העולם מתקשרים לשאול ולהתייעץ במגוון הנושאים ולשמוע את חוות דעתו. מתברר איפה, שצורכי עמך מרובים והכל חוששים ורועדים ומעוניינים לשמוע דעת של רופא שהוסמך על ידי גדולי הדור.

וכך מספר ד"ר הרט: יש לי בכל יום חברותא קבועה בשעות הצהרים עליה איני מוותר, בכל יום אנו לומדים לפחות שעה, אלא, שבשבועות אחרונים בכל רגע הטלפון מצלצל ואנשים ונשים מבקשים לשאול ולהתייעץ, הדברים הגיעו עד כדי שאיננו מספיקים ללמוד אפילו משפט אחד בגמרא.

שלחתי איפה לשאול את הגר"ח, האם הוא 'מרשה' לי לנתק את מכשיר הטלפון לכל הפחות בזמן הלימוד... הלא גם אני מחויב בתלמוד תורה.

ובכן, מתרגש ד"ר הרט, תקשיבו טוב מה ענה לי ר' חיים, ושמעתי את התשובה בשידור חי על ידי מכשיר הטלפון: הוא שמע את השאלה, חשב וחשב ואז הוציא מילה אחת מהפה: "חסד".

"זהו", מסכם ד"ר הרט, "לעשות חסד עם יהודים, קודם עכשיו לתלמוד תורה. המילה הזו גורמת לי להשתדל לענות לכל טלפון במידת האפשר, ולהתפלל ולבקש מהקב"ה שכבר יביא רפואה שלימה לחולי עמך". 

ד"ר הרט עם שר התורה הגר"ח קנייבסקי. צילום: באדיבות המצלם

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כתבות היח"צ חזרו?  

  איש יהודי

  • לקח להם 


 2. סליחה,  

  יואב

 3. אשרי הדור  

  יענקי

 4. כתבות קנויות לא תמיד מדויקות  

  ישראל מאיר פריד

  • זה נכון הכתבה קנויה אבל מסיבה כלכלית אחרת וד"ל (ל”ת)


 5. מתברר כי חרדי אפילו הוא רופא, נשאר עיוור.כי חי על פי התורה החרדית.  

  שריר

 6. מה הוא רחום....  

  יצחק

 7. מה הוא רחום....  

  יצחק

 8. למה חסד קודם לקורונה? אין בכלל קורונה!  (ל”ת)

  רשבם

 9. הגאון בכלל לא יודע שיש קרונה בעולם, הוא יודע שיש תורה בעולם...  (ל”ת)

  יוסי

 10. מה היתה השאלה?  


;