1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

לפיד במתקפה: "היה אתמול ניסיון הפיכה; נתניהו מסית את חסידיו"

בישיבת סיעת יש עתיד תקף היום יו"ר המפלגה יאיר לפיד את דברי נתניהו אמש דקות לפני תחילת הדיון במשפטו, כשהאשים את הפרקליטות והיועמ"ש מנדלבליט בגיבוי מהלכים אסורים נגדו. לפיד גם לא בזבז את ההזדמנות ותקף את חבריו לשעבר, שר הביטחון גנץ ושר החוץ אשכנזי

ארי קלמן, ב' סיון תש"פ 25/05/2020 15:28

"גנץ ואשכנזי בחרו בזכות השתיקה" יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בישיבת סיעת 'יש עתיד', תקף היום יו"ר המפלגה ויו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת יאיר לפיד, את התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו אל מול פתיחת משפטו אמש.

לפיד תקף בדבריו את שותפיו לשעבר, גנץ ואשכנזי, שלדבריו בחרו אתמול בזכות השתיקה.

"משפט נתניהו התחיל בהסתה פרועה נגד שלטון החוק" פתח לפיד.

"ברגע שהוא גרר את שריו לבית המשפט. ברגע שהוא מסית בגלוי את חסידיו. ברגע שהוא מנסה להוביל אותנו למלחמת אחים – אסור שהוא ימשיך בתפקידו הבהיר.

לפיד אמר כי "אחרי כל ההבטחות להגן על מערכת המשפט, גנץ ואשכנזי בחרו אתמול בזכות השתיקה. יש איזה שהוא עקרון שאתם כן מוכנים להלחם עליו?"

"מדינת ישראל בסכנה" אמר יו"ר יש עתיד, "לא מבחוץ – מבפנים. לא מלמטה – מלמעלה. מראש הממשלה, מהשרים. ישראל השתנתה אתמול. היא כבר לא תהיה אותה מדינה".

לפיד תקף את נתניהו "ראש הממשלה מכהן הועמד אתמול לדין. משפטו לא התחיל בהצגת ראיות. משפטו התחיל בהסתה פרועה נגד שלטון החוק. נגד בתי המשפט. הוא עמד מול בית המשפט והסית. זה ייגמר באלימות. הוא יודע שזה ייגמר באלימות. לא אכפת לו".

ראש הממשלה ניסה למכור לנו אתמול שאלפי אנשים - שוטרים, חוקרים, פרקליטים, שופטים, עיתונאים, פוליטיקאים – שותפים בקנוניה ענקית שנועדה לתפור לו תיק" אמר לפיד. "זו הזיה פארנואידית. מי שמסוגל להגיד דברים כאלה מול מיקרופון, מול מצלמה, לא כשיר להיות ראש ממשלה" הבהיר.

"ברגע שהוא גרר את שריו לבית המשפט. ברגע שהוא מסית בגלוי את חסידיו. ברגע שהוא מנסה להוביל אותנו למלחמת אחים – אסור שהוא ימשיך בתפקידו.

כן - היה אתמול ניסיון הפיכה. מי שהוביל אותו זה נתניהו. ניסה לפגוע במשטרה, בפרקליטות, בבית המשפט, בתקשורת. ניסה לאיים על שופטיו. הביא איתו לבית המשפט את השרים הממונים על אכיפת החוק. את הנציגים שלו בוועדה למינוי שופטים. נתניהו הפך לאדם חסר מעצורים. איבד את הברקסים".

לפיד התייחס לשתיקתם של גנץ ואשכנזי ולהנחייה של גנץ לאנשיו: "גנץ ואשכנזי לעומתו בחרו אתמול בזכות השתיקה. אחרי כל ההבטחות להגן על מערכת המשפט, גנץ הוציא אתמול הוראה לאנשיו לא לתקוף את נתניהו. לדבר עליו ברכות, בקול חלש ככל האפשר....לפני שבוע, כשהם נכנסו לממשלה הם אמרו: "לא נקבל התקפה על שלטון החוק". יש התקפה על שלטון החוק! התקפה איומה, אלימה, חזיתית. מה אתם מתכוננים לעשות בעניין?  האם יש איזשהו עקרון שאתם כן מוכנים להלחם עליו?". 

מדינת ישראל כולה צריכה להתייצב מול נתניהו ולהגיד לו, "עד כאן!" לא ניתן לך לגרור אותנו למטה אתך ביחד. לא ניתן לך לפרק את כל המערכות החיוניות של המדינה.

אני רוצה להגיד מפה לאזרחי ישראל משהו על עצמם: אנחנו יותר טובים מזה. אנחנו יותר טובים ממה שראיתם אתמול על מדרגות בית המשפט. אנחנו יותר טובים מההסתה, מהשנאה, מהשחיתות שראיתם אתמול. אנחנו יותר טובים מהממשלה הזו. ממשלה של מנותקים, עריקים ושותקים. זה לא מה שישראל הפכה להיות. זה לא האופי האמיתי שלנו. זה בנאדם אחד שנאשם בפלילים. מדינת ישראל היתה פה לפניו, היא תהיה פה אחריו, היא טובה מזה. בהרבה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. " ויפתח השם את פי האתון " לפיד התעורר !!!!!  (ל”ת)

  צבי

 2. נסיון ההפיכה הוא של הפרקליטות ומערכת המשפט  

  צבי

 3. אני בחרתי בזכות ההסתה  (ל”ת)

  לפיד

 4. לא יכול להסתכל בפניו  (ל”ת)


 5. מר לפיד לך יש היום בסקרים עשרה מנדטים ולביבי 40!  

  חיים

 6. ניסיון ההפיכה החל מזמן והוא עדיין בעיצומו  


 7. האדמור מנתניהו. שרה הרבנית הצדקנית. יאיר , בנם של קדושים. מיקי מכלוף זוהר המשמש בקודש. הרב הצדיק דודי אמסלם המשמש בקודש של הרבנית הצדקנית ברוריה זבולוני.  (ל”ת)


 8. במקום לקרקר כמו צפרדע  

  חנן

 9. לפיד היות שאתה אפס ולא יכול לגבור על נתניהו אתה משתלח בו יש כל ההצעות שהפרקליטות מסתירה חומרים במקום לזעוק זה נוח לך אתה תעלם בעזרת השם אמן ואמן  (ל”ת)


 10. ההפיכה כבר הושלמה.  

  שריר

;