1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בג"צ הורה לבטל הריסת ביתו של המחבל שרצח את דביר שורק הי"ד

למרות התנגדותו של השופט דוד מינץ שהיה בדעת מיעוט, בג"ץ הורה היום לבטל את הצו להריסת ביתו של חבר בחוליה שרצחה את רב"ט דביר שורק מההתנחלות עופרה

משה פריד, ב' סיון תש"פ 25/05/2020 18:31

החלטה מקוממת התיעוד האחרון של דביר שורק הי"ד התיעוד האחרון של דביר שורק הי"ד צילום: באדיבות המשפחה ומצלמת אבטחה

בדעת רוב החליט בג"ץ היום (שני) לבטל את הצו להריסת ביתו של חבר בחוליה שרצחה את רב"ט דביר שורק מההתנחלות עופרה, בן ה-19 שנדקר למוות בידי חוליית מחבלים באוגוסט אשתקד.

ההחלטה התקבלה למרות התנגדותו של השופט דוד מינץ שהיה בדעת מיעוט מול דעת רוב של השופטים עוזי פוגלמן וענת ברון. "הוחלט ברוב דעות של השופטים לקבל את העתירה ולהורות על ביטולו של צו ההחרמה וההריסה", נכתב בהחלטה.

דביר שורק נרצח בפיגוע דקירה בגוש עציון, בציר בין מגדל עוז לאפרת בגוש עציון. דביר נסע לקנות לרב שלו מתנת סוף שנה, והוא אותר כשהוא מחבק את הספר שקנה במתנה לרבו. הוא היה בן 19 בהירצחו.

המחבל ברח ולאחר מאמצים של כוחות הביטחון הוא אותר ונתפס, וכאמור בג"ץ החליט היום להורות על ביטול הריסת ביתו.

מארגון בצלמו שמייצג את משפחת שורק נמסר: "החלטת בג"ץ הינה פרס ענק לטרור ולמחבלים. לצערנו מדובר בהחלטה אומללה אשר מרסקת את שארית ההרתעה שנותרה ותגרום לגל פיגועים נוסף. מדובר לצערינו בהיפוך גמור, מרדיפת המחבלים והריסת הבתים שקידם שר הביטחון לשעבר בנט. נפעל מיידית לדיון חוזר. וכן לחקיקת חוק שאוסר על בגץ להתערב בנושאים ביטחוניים."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. צריכים להרוס את הבתים של השופטים האלה . מידה כנגד מידה  (ל”ת)

    חיים דרוק

  2. שמעתי לא יודע אם זה נכון שבג"ץ הורה לתת ארטיק רמזור למחבל ולכל תושבי הכפר בחינם  (ל”ת)


;